Inwestycje w Zespole Szkół Technicznych

  • KW
  • 2018-08-02 10:55:24
Inwestycje w Zespole Szkół Technicznych
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

W Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku wciąż wiele się dzieje. W ramach projektu Szczecinecki Eksperyment za kwotę 2 mln zł dostarczono już pełne wyposażenie do sali programowania i obróbki metalu wraz z drukarką 3D. Zakończył się również remont warsztatów szkolnych oraz dwóch pracowni (pracowni środków transportu drogowego oraz pracowni przewozu osób i ładunków), które powstały na potrzebę utworzenia nowego kierunku kształcenia kierowca mechanik kat. B+C+E, popularnie zwanym Europejskim Kierowcą.

Od pewnego czasu szkoła może się cieszyć elektrycznym samochodem - Nissanem Leaf. Czeka obecnie na symulator samochodu ciężarowego, który ma się pojawić do końca września. Jest jednak nadzieja, że ten zostanie dostarczony wcześniej, wraz z początkiem nowego roku szkolnego, aby uczniowie mogli zacząć z niego korzystać jak najszybciej. Podpisano również umowę na dostawę samochodu ciężarowego oraz samochodu osobowo-dostawczego. Pierwszy za 308 tys. zł dostarczy firma Man Truck & Bus z Nadarzyna, drugi za 97 tys. zł firma Odejewski z Człuchowa. Oba pojazdy pojawią się w szkole w październiku - wylicza Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Trwają prace związane z budową Centrum Innowacji i Praktyk. Budynek wręcz rośne w oczach. Mieścić się w nim będą cztery pracownie: lakierniczo — blacharska, instalacyjna, ręcznej i mechanicznej obróbki drewna oraz budowlana. Już niebawem zostaną ogłoszone pierwsze przetargi dotyczące ich wyposażenia.


  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: