Prokuratura bada okoliczności wypadku pod Ostropolem

  • KW
  • 2018-08-01 07:33:23
Prokuratura bada okoliczności wypadku pod Ostropolem
  • Foto: OSP Barwice

Przypomnijmy, w niedzielnym wypadku na odcinku drogi pomiędzy Ostropolem a Barwicami uczestniczyły dwa pojazdy. W obu, oprócz kierowców, znajdowali się również pasażerowie, a w wyniku zdarzenia wszyscy zostali ranni, w tym 4-letnia dziewczynka, która zmarła w szpitalu. 

Obecnie działania KPP Szczecinek i Prokuratury Rejonowej w Szczecinku koncentrować się będą na wykorzystaniu materiałów dowodowych zgromadzonych w toku oględzin. Tam na miejscu przeprowadzono takie oględziny, zdołano też przesłuchać w charakterze świadków osoby, które również podróżowały na tej trasie i mogły określić, w jaki sposób przebiegło zdarzenie. Oprócz tych dowodów, pochodzących z zeznań świadków, prawdopodobnie konieczne będzie powołanie biegłego - mówi nam Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków oraz sytuacji na drodze i stracił panowanie nad kierownicą, uderzając w samochód marki Renault, w którym jechała kobieta z dziećmi. Są w materiale dowodowym informacje, które wskazują, że jedno z aut było prowadzone z nadmierną prędkością, co spowodowało wykonanie później gwałtownych manewrów i doprowadziło do zderzenia się dwóch pojazdów. Zaznaczam, że jest to na razie materiał dowodowy, który wymaga uzupełnienia - dodaje nasz rozmówca.

Po wypadku pojawiły się nieoficjalne informacje, które sugerowały, że kierowca opla mógł być pod wpływem alkoholu. Tego jednak nie potwierdził nasz rozmówca. Nie mogę potwierdzić, ani zaprzeczyć tym informacjom, gdyż w momencie, kiedy były prowadzone czynności na miejscu zdarzenia, nie można było przeprowadzić badania trzeźwości. Uczestnicy wypadku byli w stanie nieprzytomności i dopiero po umieszczeniu w szpitalach było możliwe pobranie krwi do badań. Wyników jeszcze nie otrzymaliśmy - kończy Ryszard Gąsiorowski.

Na ten moment prowadzone są czynności, polegające na zebraniu całości materiału w sprawie. Dopiero później prokuratura zadecyduje, czy i jakie zarzuty ewentualnie postawić. O rozwoju sprawy będziemy Państwa informować.

Komentarze (1)

yow 2018-08-19 01:34

do pierdla skurwsyny na dlugie lata!ZERO LITOSCI DLA TAKICH POPAPRANCOW!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: