Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera

  • KW
  • 2018-07-31 10:00:22
Policjanci zatrzymali sprawców napadu na jubilera
  • Foto: KMP Koszalin

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wraz z grupą szturmową zatrzymali czterech mężczyzn, sprawców napadu na jubilera, do którego doszło w ubiegłą środę. Policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii. Mężczyznom w wieku od 18 do 37 z województwa pomorskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Do napadu na sklep jubilerski doszło w środę 25 lipca br. na koszalińskim osiedlu. Około godziny 17 do sklepu weszli trzej mężczyźni. Jeden z nich rozpylając gaz obezwładnił ekspedientki, natomiast dwóch pozostałych sprawców rozbijało gabloty, w których znajdowały się wyroby jubilerskie. Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że sprawcy mogą pochodzić i ukrywać się w województwie pomorskim.

W miniony weekend funkcjonariusze grupy szturmowej KMP Koszalin weszli do mieszkania, gdzie zastali sprawców. Mężczyźni byli zaskoczeni i na widok policjantów próbowali stawiać opór. W trakcie przeszukania pomieszczeń, do których mieli oni dostęp, kryminalni ujawnili i odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni w wieku od 18 do 37 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do koszalińskiej jednostki. 30 lipca Sąd Rejonowy w Koszalinie na wniosek prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za objęte zarzutem przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.

info: podkom. Monika Kosiec / KMP Koszalin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: