Upały nas nie opuszczą

  • KW
  • 2018-07-27 15:00:00
Upały nas nie opuszczą
  • Foto: TV Gawex

W ostatnich dniach upały ogarnęły całą Polskę. Również w Szczecinku i okolicach temperatura powietrza sięga powyżej 30 stopni i jak się okazuje, aura taka może utrzymać się nawet przez kilka najbliższych dni.

Prawdziwe upalne lato zawitało do Polski. Termometry od kilku dni wskazują temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza, a trzeba powiedzieć, że fala upałów będzie jeszcze narastać. Również w Szczecinku żar leje się z nieba. Jutro, w sobotę (28.07), zapowiada się upalna pogoda z temperaturami do 31 stopni Celsjusza, jednak po południu zacznie się chmurzyć aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. W niedzielę prognozuje się temperatury poniżej 30 stopni, około 28, natomiast nad morzem około 25 stopni Celsjusza. To samo w poniedziałek, 30 lipca. Natomiast już od wtorku, 31 lipca, do czwartku (02.08) możemy spodziewać się ponownie upałów. Od piątku, 3 sierpnia, prognozuje się delikatne ochłodzenie z opadami deszczu, szczególnie na wybrzeżu.

Warto wiedzieć o tym, że upalne dni mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy więc, by przez kilka najbliższych dni nosić lekkie, przewiewne ubrania, mieć odpowiednie nakrycie głowy i przede wszystkim pić systematycznie wodę. Nie zapominajmy również o naszych czworonogach i pod żadnym pozorem nie zostawiajmy ich w zamkniętych w samochodach.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: