Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na festiwalu ''Sunrise 2018''

  • KW
  • 2018-07-27 13:40:02
Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo na festiwalu ''Sunrise 2018''
  • Foto: KWP Szczecin

W dniach 27-29 lipca w Kołobrzegu odbędzie się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki elektronicznej "Sunrise 2018". Jest to już 16 edycja. Do zabezpieczenia imprezy skierowano ponad 450 policjantów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierać będą również mundurowi z innych województw, a także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Więzienna, Straż Miejska czy też Urząd Celno- Skarbowy.

Już od dłuższego czasu policjanci przygotowują się do zabezpieczenia tej imprezy. Szczegółowo zostały opracowane plany operacji związanej z bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i wczasowiczów. Zarówno pod kątem zabezpieczenia samej imprezy, jak też dojazdu do Kołobrzegu. Również policjanci ze służb kryminalnych przeprowadzili analizę pod kątem ewentualnych zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas takiego festiwalu. Ale też istotnym w takiej operacji jest przygotowanie logistyczne, zapewnienie miejsc noclegowych dla wspierających nas policjantów, przygotowanie łączności oraz wsparcia technicznego.

Policjanci już na drogach województwa będą sprawdzali i kontrolowali osoby jadące na festiwali tak, aby wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce imprezy. Również w czasie jej trwania patrole umundurowane jak i nieumundurowane będą patrolowały okolice dbając o ład i porządek publiczny. W zabezpieczeniu tej imprezy zachodniopomorskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z innych garnizonów. Już przyjechali funkcjonariusze z Bydgoszczy i Poznania.

Ponadto w piątek (27.07) w Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu odbyła się odprawa do zabezpieczenia imprezy, gdzie odpowiedzialni za poszczególne etapy składali meldunki gotowości do działań.

info: KWP Szczecin, podkom. Anna Gembala

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: