80 interwencji w lipcu dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych

  • KW
  • 2018-07-26 13:41:42
80 interwencji w lipcu dotyczących spożywania alkoholu w miejscach publicznych
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

Lato w pełni. W lipcu szczecineccy strażnicy miejscy najczęściej ujawniali wykroczenia w związku ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych - było ich w sumie 80.

Przypominamy, że zgodnie ze zmianą ustawy o wychowaniu w trzeźwości, która weszła w życie 9 marca br., rozszerzony został teren jej oddziaływania. Nie chodzi już tylko o miejsca zabronione, literalnie wymienione w starej ustawie jak ulice, parki, skwery, ale "zabronione jest spożywanie napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów". Chodzi głównie o ogródki przy lokalach gastronomicznych - informuje Straż Miejska w Szczecinku i dodaje, że operatorzy kamer monitoringu codziennie obserwują duże grupy młodzieży, które upodobały sobie teren koło szczecineckiego Zamku oraz pomost, gdzie urządzają sobie alkoholowe imprezki, korzystając za znajdujących się tam stolików i krzeseł oraz leżaków.

Informujemy, że w miejscach tych nie ma punktów sprzedaży napojów alkoholowych, więc zabronione jest przynoszenie i spożywanie alkoholu w tym miejscu. Strażnicy systematycznie będą kontrolować ten teren. Chcemy przestrzec, że nie będzie pobłażania i pouczania - będą wystawiane mandaty karne - podsumowują strażnicy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: