Już za kilka dni Szczecinecki Weekend Biegowy

  • KW
  • 2018-07-26 12:46:59
Już za kilka dni Szczecinecki Weekend Biegowy
  • Foto: archiwum TV Gawex

To już ostatnie dni otwartej rejestracji elektronicznej do czwartej edycji Szczecineckiego Weekendu Biegowego, a zarazem ostatnie przygotowania organizacyjne. Napięcie i adrenalina wzrastają z dnia na dzień, zwłaszcza wśród uczestników biegów. W tym roku święto biegaczy odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia.

Dwudniowa impreza pod nazwą Szczecinecki Weekend Biegowy na stałe wpisała się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń organizowanych w mieście. W dniach 4-5 sierpnia odbędzie się już czwarta edycja tej imprezy, której celem jest przede wszystkim propagowanie biegania zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Rozpoczniemy tak, jak co roku, w sobotę, od biegu parkrun na 5 kilometrów i chcielibyśmy pobić rekord frekwencji. Mamy 959 osób zarejestrowanych w parkrun Szczecinek, przynajmniej raz każda z tych osób biegła - mówi nam Marcin Bocheński, koordynator Szczecineckiego Weekendu Biegowego.

Również w sobotę od godziny 9:00 do 13:00 funkcjonować będzie biuro zawodów. Kolejne atrakcje tego dnia to marsz nordic walking na trasie 7 kilometrów oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Najmłodsi będą mogli zapisywać się od godziny 10:30 w miejscu startu parkrunu. Biegi rozpoczną się o godzinie 11 i co 15 minut startować będzie kolejna kategoria wiekowa i tak przez kilka godzin, aż do wieczornego zakończenia dnia. Wieczorem dla wszystkich uczestników odbędzie się pasta party na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz losowanie atrakcyjnych nagród.

Niedziela natomiast to biegi główne wokół jeziora Trzesiecko, na które ciągle można się zapisywać. O godzinie 9:00 łącznie wystartuje bieg na 15 kilometrów, czyli jedno okrążenie wokół jeziora oraz maraton - trzy okrążenia. Aktualnie na biegi zapisanych jest ponad 400 uczestników. Do niedzieli (29 lipca) każdy chętny może zarejestrować się poprzez stronę internetową www.rozbiegany.szczecinek.pl. Po zakończeniu niedzielnej rywalizacji odbędą się dekoracje, wręczenie nagród uczestnikom i losowanie nagród rzeczowych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: