Świdwin. Ruszają dwie inwestycje

  • KW
  • 2018-07-24 13:49:21
Świdwin. Ruszają dwie inwestycje
  • Foto: UM Świdwin

Niemal jednocześnie rozpoczynają się dwie ważne inwestycje miejskie w Świdwinie – przebudowa ulicy Niedziałkowskiego oraz przebudowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 4.

Roboty na ulicy Niedziałkowskiego obejmują odcinek od Szkoły Podstawowej nr 1 do skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego. Zostanie tu położona nowa nawierzchnia z mieszanki mineralno – bitumicznej, powstanie także kilka nowych miejsc parkingowych przy kościele. W przetargu został wybrany wykonawca tych prac – została nim firma „Pol –Dróg” z Drawska Pomorskiego, która zobowiązała się wykonać prace za 402 tysiące złotych. 19 lipca przekazano plac budowy, co oznacza, że roboty rozpoczną się lada dzień. Termin zakończenia wyznaczono na 15 września.

Urząd Miasta przeprasza użytkowników za niedogodności, jakie mogą w tym czasie wystąpić i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby były one jak najmniej dotkliwe.

Wkrótce rozpocznie się także przebudowa boiska rekreacyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 (byłe Gimnazjum Publiczne nr 1) przy ulicy Kombatantów Polskich. Wykonawcą tej inwestycji została firma F.H.U. Bud - Max Marzena Wnuk ze Świdwina. Umowę podpisano 24 lipca. Koszt oszacowano na 197 tysięcy 900 złotych, z czego ponad 63% pokryje dotacja, jaką miasto otrzymało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020. Zaplanowano między innymi demontaż i utylizację istniejących elementów (bramek, słupków), wykonanie studzienki i odprowadzenie wody z płyty boiska do kanalizacji deszczowej, wyrównanie powierzchni boiska, wykonanie warstwy poliuretanowej na płycie boiska, malowanie linii boiskowych, montaż wyposażenia sportowego – bramki do piłki ręcznej. Nowa nawierzchnia poliuretanowa, która powstanie w miejsce obecnej, asfaltowej,  znacznie poprawi bezpieczeństwo osób uprawiających sport.

Termin zakończenia wyznaczono na 31 sierpnia, zatem w nowym roku szkolnym uczniowie powinni się już cieszyć nowym boiskiem.

info: UM Świdwin

Świdwin. Ruszają dwie inwestycje
  • Foto: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: