Motocyklem dookoła Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości

  • KW
  • 2018-07-24 12:33:07
Motocyklem dookoła Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości
  • Foto: RDLP Szczecinek

Jeden z lokalnych leśników, Komendant Posterunku Straży Leśnej z Nadleśnictwa Dretyń Tomasz Polechoński, wyruszył w motocyklową podróż dookoła Polski. Jak się okazuje, inicjatywa ta ma charakter patriotyczny i została przygotowana w ramach świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lasy Państwowe, jak wiele innych instytucji, aktywnie włączają się w akcję świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego powodu praktycznie na przestrzeni całego roku organizowane są różne wydarzenia, mające na celu podkreślenie tego wyjątkowego momentu w historii naszego kraju. Zgodnie z zaleceniami generalnej dyrekcji, również regionalne oddziały Lasów Państwowych przygotowują szereg różnego rodzaju inicjatyw, nawiązujących do obchodzonego jubileuszu.

Z ciekawą propozycją wyszedł leśnik Tomasz Polechoński, który zaplanował samotną wyprawę motocyklową. To patriota i wnuk żołnierza Armii Krajowej ze Zgrupowania „Ponurego”. Oprócz charakterystycznego dla leśnika wielkiego umiłowania do lasu, przyrody i łowiectwa interesuje się też motoryzacją (głównie motocyklami), czyta wiele książek (ostatnio skandynawskie kryminały) oraz odpoczywa zajmując się domem i przydomowym ogródkiem. Uwielbia koty. W podróż wyruszył w piątek, 13 lipca. Jadę wokół granic, aby oddać cześć tym, którzy pozwolili mi urodzić się i żyć w naszym wolnym, pięknym kraju… - mówi motocyklista.

Leśnik pojechał swoim motocyklem ozdobionym symbolami Lasów Państwowych oraz Związku Leśników Polskich w RP, zostawia też na przystankach, na granicznej trasie drobiazgi reklamujące leśników, ZLP w RP oraz odwiedza miejsca związane z historią Niepodległej, m.in. złoży wiązankę pod pomnikiem Piłsudskiego.

Motocyklem dookoła Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości
  • Foto: RDLP Szczecinek

Komentarze (1)

Żaneta 2018-07-25 21:40

Brawo wujek! Super

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: