Drawscy strażacy popłynęli do Szwecji walczyć z ogromnymi pożarami lasów

  • KW
  • 2018-07-22 14:05:15
Drawscy strażacy popłynęli do Szwecji walczyć z ogromnymi pożarami lasów
  • Foto: PSP Drawsko Pomorskie

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę (21 lipca br.) ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy będą pomagali szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechały również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze. Wśród tych osób są również strażacy z naszego regionu, między innymi z Drawska Pomorskiego oraz Świdwina.

Jak podaje Komenda Główna PSP, wyjazd do Szwecji związany jest z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów. Pożary są skutkiem fali upałów, z którymi od kilku dni zmaga się cała Skandynawia.

W akcji gaszenia pożarów biorą udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego z tych województw). Dodatkowo wspierają ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy). Misja planowana jest na okres do 14 dni. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: