Nowa droga w Parsęcku jeszcze w tym roku

  • KW
  • 2018-07-20 14:16:50
Nowa droga w Parsęcku jeszcze w tym roku
  • Foto: TV Gawex

W gminie Szczecinek powstanie odcinek nowej drogi do Parsęcka. Ma to odciążyć ruch drogowy ciężkiego transportu z kopalni kruszyw, przebiegający przez tą miejscowość. Inwestycja zostanie wsparta przez Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Aktualnie trwają końcowe ustalenia związane z projektem. Jak podkreśla Wójt Ryszard Jasionas, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w tym roku rozpoczną się prace.

Wiele inwestycji szykuje się w gminie Szczecinek. Przyjęto już komplet uchwał, które umożliwiają przygotowanie dokumentacji do nowych zadań drogowych. Będzie to m.in. wybudowanie odcinka nowej drogi do miejscowości Parsęcko. Odciąży to ruch drogowy ciężkiego transportu z kopalni kruszyw. Jeśli chodzi o priorytetowe zadanie to chcemy realizować razem ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku, zadanie polegające na budowie odcinka drogi, nowej drogi, wyznaczonej w zeszłym roku w planie zagospodarowania przestrzennego, do miejscowości Parsęcko. Ta droga ma spowodować odciążenie ruchu drogowego ciężkiego transportu m.in. z kopalni kruszyw, przez miejscowość Parsęcko. Mamy już warunki jeśli chodzi o włączenie się do drogi wojewódzkiej, już jesteśmy na etapie uzgodnienia z potencjalnym wykonawcą projektu założeń i zakresu. Znamy już mniej więcej jaka to będzie technologia i pod nią będziemy próbowali przygotować dokumentację, uzyskać pozwolenia na budowę i realizować to zadanie - mówi Ryszard Jasionas, Wójt Gminy Szczecinek.

W ramach tej inwestycji w planach jest wybudowanie odcinka drogi o długości 470 metrów. Koszt zadania szacowany jest na ok. 600 tys. złotych. W tej chwili gmina przystępuje do wykupu gruntów prywatnych, przez które ma przebiegać droga. Nowo wybudowany odcinek ma stanowić drogę dojazdową do osiedla mieszkaniowego i kopalni kruszyw. To będzie droga typowo dojazdowa do terenów, które w dalszej perspektywie będą uzbrojone w chodniki. Będzie tam dojazd do osiedla mieszkaniowego, do części która przewidziana jest w planie na usługi produkcyjno-przemysłowe i w kierunku kopalni kruszyw - dodaje nasz rozmówca.

Również starostwo wesprze całą inwestycję. Mamy obietnicę starosty, że wyasygnuje kwotę w wysokości do 25% wartości zadania. Mam nadzieję, że jak pozbieramy wszystkie środki to będziemy w stanie ogłosić zamówienie w tym roku. Na pewno tak, żeby już w przyszłym roku ta inwestycja była zrealizowana - kończy wójt.

Pomysłodawcy projektu liczą również na dofinansowanie z Krajowego Programu Budowy Dróg Gminnych i Powiatowych. Jak podkreśla Ryszard Jasionas jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w tym roku rozpoczną się prace.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: