Art Piknik rozpoczęty!

  • KW
  • 2018-07-20 19:35:06
Art Piknik rozpoczęty!
  • Foto: TV Gawex

W piątek (20.07) o godzinie 16:30 oficjalnie rozpoczęto pierwszy dzień szóstej edycji festiwalu Art Piknik. To prawdziwa uczta dla miłośników sztuki, gdyż właśnie w tym dniu zaplanowano wernisaże malarstwa, rzeźby oraz fotografii. Wieczorem natomiast na scenie głównej zlokalizowanej przy Centrum Konferencyjnym ZAMEK odbędą się koncerty studia wokalnego SAPiK, zespołu Lotyń oraz Afromental.

Szczecinecki Art Piknik to festiwal, podczas którego miasto Szczecinek staje się stolicą "sztuki wyższych lotów". Odbywają się liczne koncerty i performance, spektakle teatralne, warsztaty artystyczne, wystawy, wernisaże malarstwa oraz fotografii. Sercem festiwalu jest scena główna, na której w tym roku wystąpi m.in. legendarny jazzman Wojciech Karolak ze swoim trio oraz zespół Afromental.

O godzinie 16:30 na dziedzińcu zamkowym swoje rzeźby zaprezentował Sylwester Chłodziński. Pół godziny później zaproszono wszystkich na wernisaż malarstwa Daniela Pieluchy pt. "Nadrealizm polski", który odbył się w Galerii Sztuki Zamek. Na koniec w sali konferencyjnej mogliśmy obejrzeć fotografie Agaty Lewandowskiej oraz obrazy Marceliny Dereń. Na pomoście przy CK Zamek swoje fotografie prezentował Klub Fotograficzny Luminis. 

Występy na scenie głównej rozpoczęły się o godzinie 18:00. Gwiazda wieczoru, zespół Afromental, rozpocznie koncert o godzinie 21:00.

Szczegółowy plan wydarzeń sprawdzą Państwo tutaj.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: