Obwodnica Szczecinka z unijnym dofinansowaniem w wysokości ponad 213 mln zł

  • KW
  • 2018-07-21 08:50:57
Obwodnica Szczecinka z unijnym dofinansowaniem w wysokości ponad 213 mln zł
  • Foto: TV Gawex

Obwodnica Szczecinka powstanie jako część drogi ekspresowej S11. Dzięki inwestycji zmniejszy się natężenie ruchu w mieście, co poprawi jakość powietrza i zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Całkowita wartość projektu pn.: "Budowa obwodnicy Szczecinka w ciągu S11", realizowanego przez GDDKiA, wyniesie prawie 401 milionów złotych, w tym unijne dofinansowanie to ponad 213 milionów złotych.

Projekt przewiduje budowę obwodnicy Szczecinka o długości prawie 12 kilometrów, która omijać będzie miasto od wschodu. Inwestycja w części przebiegać będzie wzdłuż istniejącej linii kolejowej Koszalin – Szczecinek.

Poza samą obwodnicą, w ramach inwestycji zbudowane zostaną miedzy innymi:

  •     dwa węzły drogowe: "Szczecinek Śródmieście", "Szczecinek Wschód",
  •     skrzyżowania jednopoziomowe,
  •     wiadukty, mosty, estakady,
  •     elementy służące ochronie środowiska takie jak przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne, urządzenia podczyszczające wody opadowe spływające z pasa drogowego,
  •     urządzenia wzmacniające bezpieczeństwo ruchu – oznakowania, bariery ochronne, ogrodzenia.

Inwestycja ma być gotowa z końcem kwietnia 2019 roku.

Jak podkreślił Przemysław Gorgol z Centrum Unijnych Projektów Transportowych analiza ruchu potwierdza potrzebę budowy obwodnicy Szczecinka. Inwestycja znacząco poprawi warunki ruchu drogowego. Centrum miasta zostanie odciążone od ruchu tranzytowego, a jednocześnie polepszy się przepustowość jazdy w Szczecinku i okolicach. Niebagatelne znaczenie ma również fakt, że dzięki obwodnicy poprawi się jakość życia w mieście – zmniejszy się chociażby zanieczyszczenie powietrza, gdyż wiele samochodów przeniesie się na obwodnicę – mówił dyrektor CUPT.

info: www.pois.gov.pl

Komentarze (2)

ela 2018-07-23 13:33

unijne dofinansowania to biorą garściami ale zeby coś dać od siebie to nie ma mowy- polska największy pasożyt w ue ,a jak na przykład do pomocy uchodżcom to polaczki ostro -nie!!!!!.potrafią tylko wyciągać łapy po pieniądze

ALE 2018-07-24 08:18

Kobieto, czy na poziomie międzynarodowym/unijnym kiedykolwiek widziałaś/słyszałaś, żeby ktoś komuś coś DAŁ za DARMO?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: