Od października w kierunku Słupska pojedziemy 7-kilometrowym objazdem

  • KW
  • 2018-07-19 13:06:50
Od października w kierunku Słupska pojedziemy 7-kilometrowym objazdem
  • Foto: TV Gawex

Jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w historii Szczecinka jest budowa obwodnicy miasta. Zadanie to realizowane jest od zeszłego roku i również od tego czasu kierowcy muszą borykać się z wieloma utrudnieniami wynikającymi z prowadzonymi pracami. Kolejnym sporym utrudnieniem, na które już teraz drogowcy przygotowują kierowców, będzie zamknięcie wyjazdu ze Szczecinka w kierunku Słupska.

Prace nad obwodnicą miasta Szczecinek w ciągu drogi S-11 o długości 12 km są intensywnie realizowane. Pojawiły się już pierwsze asfalty. Jak podkreśla Włodzimierz Fil, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, na razie nie ma żadnego problemu z objazdami. Prace nabierają coraz większego tempa. Dużo się dzieje. W ostatnim czasie pojawiły się pierwsze asfalty, można je zaobserwować na odcinku od Turowa do Miękowa i od Miękowa w kierunku ul. Leśnej. Dziennie wytwórnia jest zdolna wytworzyć ponad 1700 ton, więc jeżeli tylko podłoża będą przygotowane, to te prace będą bardzo szybko postępowały. Nie ma w tej chwili problemów z objazdami czy przejazdami - mówi Włodzimierz Fil.

Zmiana organizacji ruchu dla wschodniej części Szczecinka nastąpi dopiero wtedy, gdy zostaną wykonane niezbędne prace m.in. poszerzenie ul. Rybackiej. Planowany termin na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu to październik 2018 roku. Planowany objazd (od strony Marcelina) prowadzony będzie kolejno ulicę Rybacką, nową drogę wzdłuż torów w kierunku Bugna, trasę główną S11, a następnie ul. Koszalińską oraz ul. Narutowicza. Będzie on miał długość około 7 km. Ta organizacja będzie zmieniona dopiero w momencie, gdy będą wykonane drogi serwisowe, czyli włączenie ul. Rybackiej, to co jest w tej chwili realizowane od strony Marcelina. Droga serwisowa, która komunikuje ul. Rybacką, będzie szła wzdłuż obwodnicy. Zaproponowany jest także przejazd przez ul. Wodociągową - dodaje dyrektor PZD i zaznacza, że obecnie trwa zatwierdzanie ww. projektu tymczasowej organizacji ruchu.

Budowa obwodnicy Szczecinka ma odciążyć śródmiejski ruchu uliczny, a także ograniczyć hałas, zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, gleb i wód na terenach znajdujących się obecnie w pobliżu istniejących dróg przelotowych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: