Projekt ''Swój obcy'' w programie Społecznik. Każdy głos się liczy

  • KW
  • 2018-07-19 13:01:33
Projekt ''Swój obcy'' w programie Społecznik. Każdy głos się liczy
  • Foto: Iwona Aleksandrowicz

Uznana i nagradzana artystka – fotografik ze Szczecinka, Iwona Aleksandrowicz zakwalifikowała się do programu "Społecznik" Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Obecnie trwa kolejny etap programu, jakim jest głosowanie obywatelskie. „Swój obcy” to projekt ukazujący obraz cudzoziemców, którzy zdecydowali się osiedlić w Szczecinku i okolicach.

Ten niecodzienny pomysł zrodził się w głowie artystki Iwony Aleksandrowicz, która sprowokowana swoimi doświadczeniami życiowymi, chciałaby stworzyć serię portretów obcokrajowców mieszkających nad Trzesieckiem. Przeprowadzałam się w swoim życiu 5 razy. Zmieniałam miasta i kraje. Za każdym razem zaczynałam życie od nowa, poznawałam nowe miejsca i nowych ludzi. W jednych było łatwiej. W innych gorzej. Czasem trudniej było zaaklimatyzować się w Polsce, w nowym mieście, gdzie społeczność jest potwornie zamknięta na innych/nowych/obcych, niż zagranicą. Czasem swoi mogą być bardziej obcy a obcy bardziej swojscy… W ostatnim czasie poznałam paru wspaniałych obcokrajowców, którzy zdecydowali się rozpocząć swoje życie w Szczecinku i okolicach. I to oni zainspirowali mnie do powstania niniejszego projektu - mówi Iwona Aleksandrowicz.

Dzięki programowi "Społecznik" istnieje szansa na dofinansowanie projektu, który zakwalifikował się do kolejnego etapu, czyli głosowania obywatelskiego. Zachęcamy Państwa do głosowania (projekt znajduje się na 25. miejscu od dołu listy, pod numerem 6/R//II/2018 i nazwą: Projekt fotograficzny Swój Obcy) oraz udostępniania adresu internetowego znajomym: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj

Głosowanie trwa do 20 lipca br.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: