Zgubiłeś coś? Sprawdź w Biurze Rzeczy Znalezionych

  • KW
  • 2018-07-18 15:05:16
Zgubiłeś coś? Sprawdź w Biurze Rzeczy Znalezionych
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim Starostwie Powiatowym od lat funkcjonuje Biuro Rzeczy Znalezionych. To tutaj trafiają przedmioty, które zawieruszyły się ich właścicielom na terenie całego powiatu szczecineckiego. Jeśli i Tobie zdarzyło się zgubić coś, na odzyskanie czego straciłeś już nadzieję – sprawdź! Być może Twoja własność została przyniesiona przez znalazcę i czeka na odbiór.

Warto wiedzieć, że w sytuacji gdy zauważymy jakąś zagubioną rzecz, można zanieść ją do Biura Rzeczy Znalezionych. W tym roku trafiły tam tylko dwie rzeczy, a konkretniej dwa rowery. Często próbujemy na własną rękę szukać właścicieli, szanse jednak znacznie wzrosną, jeśli rzecz przekażemy na przechowanie do podziemi szczecineckiego starostwa. Oczywiście Biuro Rzeczy Znalezionych funkcjonuje od wielu lat przy Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Jeżeli ktoś z nas znajdzie jakąś rzecz może ją przynieść do Biura Obsługi Interesanta w godzinach urzędowania Starostwa Powiatowego. Chociaż muszę przyznać, że w roku bieżącym do nas trafiły zaledwie dwie rzeczy, a konkretnie dwa rowery. Z jednej strony to dobrze, bo można było by wysunąć teorię, że mieszkańcy naszego powiatu nieczęsto gubią rzeczy. Z drugiej natomiast strony dobrze wiemy, że urlop, lato, przebywanie nad jeziorem sprzyja sytuacjom, w których pewne rzeczy gdzieś nam się zapodzieją - wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Najczęściej do Biura Rzeczy Znalezionych trafiają telefony komórkowe. Często pojawiają się też inne drobne przedmioty. Najczęściej są to nieduże rzeczy takie jak kluczyki do samochodu, kluczyki do domu, telefony komórkowe to absolutny rekord, ich trafia do nas najwięcej. Trafiło do nas również sporo rowerów w latach ubiegłych - dodaje nasz rozmówca.

Zestawienie rzeczy znalezionych znajduje się na Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Jeżeli wśród nich rozpoznamy nasz zagubiony przedmiot musimy podjąć odpowiednie kroki, aby go odzyskać. Osoba, która zgubi taką rzecz, odnajdzie ją w zestawieniu dostępnym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Starostwa Powiatowego. Musi przyjść do urzędu i opisać rzecz, którą zgubiła i poszukuje. Wówczas taka rzecz trafia do właściciela - kończy Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Należy też pamiętać, że aby odebrać daną rzecz trzeba okazać dowód jej zakupu lub inne dokumenty, dzięki którym możliwe będzie ustalenie prawa własności. Jeśli przedstawienie takich dokumentów z różnych przyczyn nie będzie możliwe, to pozostaje dokładnie określić wygląd danego przedmiotu wraz z informacjami o miejscu jego zagubienia i o cechach szczególnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: