Zderzenie osobówki i Pendolino

  • KW
  • 2018-07-18 07:47:13
Zderzenie osobówki i Pendolino
  • Foto: Michał Świderski www.e-kg.pl

Niesamowite szczęście miał 62-letni mężczyzna, który we wtorek (17.07) około godziny 22:00 jechał krajową jedenastką w okolicy Kądzielna (gm. Kołobrzeg). Na przejeździe kolejowym, według relacji świadków, nie zamknęły się zapory.

Skoda nie wyhamowała i wjechała na przejazd. Maszynista Pendolino wiedział o awarii i zachował się zgodnie z procedurami. Przez przejazd jechał z prędkością około 20 km/h dając odpowiednie sygnały. W ulewie kierowca skody prawdopodobnie nie zauważył pociągu, zwłaszcza, że inny samochód przejechał tuż przed nim. Skoda została uderzona w przód. Pociąg zatrzymał się kilka metrów za przejazdem. Szczęśliwie mężczyzna nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Z urazem nadgarstka został odtransportowany karetką do szpitala. Na miejscu pojawiła się również straż pożarna i policja, która wyjaśniała dokładne okoliczności zdarzenia, w tym kwestię uszkodzenia rogatek.

Skład jadący z Krakowa nie doznał poważnych uszkodzeń, jednak musiał poczekać na ocenę specjalistów. Część pasażerów zdecydowała się wysiąść w Kądzielnie. Krajowa jedenastka do godzin nocnych została zablokowana.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: