Dni Czaplinka 2018

  • KW
  • 2018-07-17 07:47:07
Dni Czaplinka 2018
  • Foto: Czaplinecki Ośrodek Kultury

Tegoroczne Dni Czaplinka przeszły już do historii. Czaplinecki Ośrodek Kultury przez trzy dni od 13 do 15 lipca zapraszał czaplinecczan oraz przybyłych gości na wiele koncertów, podczas których można było usłyszeć zróżnicowaną muzykę - od utworów klasycznych po największe przeboje z gatunku disco polo.

Pierwszego dnia około godziny 20:00 wszystkich gości powitali w amfiteatrze Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider oraz Dyrektor Czaplineckiego Ośrodka Kultury Marcin Naruszewicz. Chwilę później na scenie pojawił się zespół „Niedzielni Kierowcy”, który zagrał znane, soft rockowe utwory. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru było natomiast trio złożone z dwóch skrzypaczek z grupy „Viollades” oraz Pauli Kostrzewskiej, grającej na jedynej w Polsce elektrycznej harfie. Artystki zagrały nie tylko utwory muzyki klasycznej, lecz również nowe aranżacje z gatunku muzyki popularnej i filmowej.

Drugiego dnia na rynku odbył się Jarmark Solny, w którym udział wzięło ponad 40 wystawców z wielu miast. Podczas jarmarku nie zabrakło ciekawych atrakcji dla dzieci, a wspaniali wolontariusze zapraszali mieszkańców do wspólnego stworzenia kilkumetrowego plakatu pod hasłem „za co kochamy Czaplinek”. Niezastąpieni strażacy z OSP Czaplinek zaprosili natomiast chętnych do „lotu ponad dachy Czaplinka”, w koszu zamontowanym w strażackim samochodzie z wysięgnikiem.

Wieczorem w amfiteatrze odbył się koncert zorganizowany z myślą o wszystkich fanach muzyki disco polo, zagrały bowiem takie zespoły jak: „Selfie”, „Model MT” oraz „Andrzej Koziński Show”. Koncert w mistrzowskim stylu poprowadził utalentowany radiowiec pochodzący z Czaplinka - Dawid Siwek. Podczas spotkania Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Wacław Mierzejewski nadali tytuł Honorowego Obywatela Miasta Czaplinka burmistrzowi Marlow, Panu Norbertowi Schölerowi, wręczyli również pamiątkowy grawerton „Najwierniejszemu turyście Gminy Czaplinek”, Panu Hubertowi Chudzikowi z Oławy.

Ukoronowaniem tegorocznych Dni Czaplinka był niedzielny koncert wspaniałych wokalistek skupionych wokół „Fundacji Przyjaciele”. Podopieczni fundacji zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed czaplinecką publicznością już po raz trzeci.

Czaplinecki Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Dni Czaplinka oraz tym, którzy zechcieli spędzić z nami te wyjątkowe chwile.

info: Czaplinecki Ośrodek Kultury


  • Foto: Czaplinecki Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: