Dodatkowe środki na remont ulicy Koszalińskiej

  • KW
  • 2018-07-15 13:44:11
Dodatkowe środki na remont ulicy Koszalińskiej
  • Foto: TV Gawex

Remont ulicy Koszalińskiej przebiega zgodnie z planem. W tych dniach samorząd powiatowy odebrał znakomitą wiadomość. Otóż zadanie zostanie dofinansowane z budżetu państwa w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019. Warto przypomnieć, że powiat aplikował o finansowe wsparcie odpowiednio wcześniej, ale zadanie znalazło się na liście rezerwowej. W związku z uwolnieniem części środków powiat szczecinecki na realizację przedsięwzięcia otrzyma 372 tys. zł.

Remontowi jest poddawany ponad czterystumetrowy odcinek, od skrzyżowania z drogą krajową nr 11 do skrzyżowana z ulicą Myśliwską. Nowa droga zostanie poszerzona do szerokości 7 metrów. Zakres prac przewiduje ponadto: przebudowę dwóch skrzyżowań, budowę nowych chodników, budowę i przebudowę zatok autobusowych i postojowych, budowę doświetlenia przejścia dla pieszych oraz przejścia dla pieszych z przejazdem rowerowym oraz nowe dosadzenia.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 1,3 miliona zł. Termin zakończenia prac ustalono na 15 października 2018 roku.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: