Wakacje w szczecineckim muzeum

  • KW
  • 2018-07-15 14:59:29
Wakacje w szczecineckim muzeum
  • Foto: TV Gawex

Jak każdego roku w lipcu, w szczecineckim Muzeum Regionalnym odbywają się zajęcia wakacyjne. To inicjatywa, w której udział biorą grupy chętnych osób, a także różne organizacje zainteresowane historią Pomorza oraz Szczecinka.

Ściśle współpracujemy ze szczecineckimi świetlicami, wszystkie one co jakiś czas pojawiają się w Muzeum Regionalnym. W okresie wakacyjnym również mamy takie zajęcia, które w części polegają na przebywaniu w budynku muzeum, ale też w dużej części na spacerach historycznych po ciekawych miejscach w Szczecinku – wyjaśnia Ireneusz Markanicz, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Szczecinku.

W trakcie wakacji muzeum odwiedzają szczecineckie świetlice, grupy zorganizowane oraz osoby indywidualne wraz z rodzinami. Każda wizyta to ogrom wiedzy historycznej oraz ciekawostek. Wiele grup zorganizowanych latem pojawia się w naszej placówce. To są grupy harcerzy czy inne grupy, które chcą w sposób pożyteczny spędzić ten czas wolny od zajęć szkolnych. Nie należy też zapominać o zwiedzających, którzy indywidualnie, całymi rodzinami pojawiają się w szczecineckim muzeum – mówi nasz rozmówca.

Wakacje w muzeum każdego roku cieszą się sporym zainteresowaniem. Dzieci oprócz zajęć w placówce, wychodzą na historyczne spacery i zwiedzają najbardziej charakterystyczne punkty w Szczecinku. Nas to bardzo cieszy, że dzieci zaczynają uczyć swoich rodziców albo swoich dziadków tego, że muzeum to fajne miejsce. Jest to jeden z naszych celów, które sobie postawiliśmy. Żeby właśnie poprzez najmłodszych zachęcić ich rodziców, żeby złożyli wizytę w naszej instytucji – podsumowuje dyrektor.

Szczecineckie Muzeum Regionalne podczas letnich miesięcy organizuje także wystawy dla mieszkańców miasta oraz turystów. Wernisaż jednej z nich pt. "Biały atrament. Sto lat praw wyborczych Polek" odbył się w czwartek 12 lipca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: