Kamera monitoringu miejskiego powróci na skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Pileckiego

  • KW
  • 2018-07-12 13:32:56
Kamera monitoringu miejskiego powróci na skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Pileckiego
  • Foto: TV Gawex

Jakiś czas temu Urząd Miasta w Szczecinku podjął decyzję o zdemontowaniu kamery monitoringu miejskiego przy skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Pileckiego. Okazuje się, że tego typu działanie nie spotkało się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców, którzy zgłosili problem do władz miasta.

Jakiś czas temu mieszkańcy rejonu ulic Limanowskiego i Pileckiego dostrzegli, że kamera monitoringu na tym skrzyżowaniu została zdemontowana. Fakt ten mocno ich zaniepokoił, gdyż, jak twierdzą, kamera ta była swego rodzaju środkiem bezpieczeństwa. Sprawa ta została zgłoszona do Urzędu Miasta. Czy kamera powróci w to miejsce? Tak, kamera powróci, ale na stałe. Kamera, która była zamontowana w tej okolicy, była kamerą mobilną, przenoszoną przez Straż Miejską i rzeczywiście kilka tygodni temu zapadła decyzja o tym, żeby przenieść ją w inne miejsce. Natomiast przy ulicy Pileckiego planujemy zamontować kamerę na stałe, jednak żeby tak się stało potrzebne jest wykonanie odpowiednich prac, również dokumentacji projektowej -  mówi nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku.

Okazuje się, że kamera w tym miejscu faktycznie spełnia swoją rolę i działa nieco odstraszająco, chociażby na tych, którzy lubią sobie golnąć pod chmurką lub dopuszczać się zaczepek czy aktów wandalizmu. Zauważono, że na tym terenie kamera uspokaja niektóre zachowania mieszkańców lub osób, które w tej okolicy przebywają - zaznacza rzecznik ratusza.

Czas wykonania tego zadania, czyli montażu kamery, oscyluje około kilku miesięcy. Nie są znane jeszcze konkretne terminy, jednak miasto robi wszystko, aby kamera jak najszybciej pojawiła się na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Pileckiego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: