Już w sierpniu nowy plac zabaw nad Trzesieckiem. Będą tu trampoliny, piaskownice i zestawy sprawnościowe

  • KW
  • 2018-07-11 12:52:54
Już w sierpniu nowy plac zabaw nad Trzesieckiem. Będą tu trampoliny, piaskownice i zestawy sprawnościowe
  • Foto: TV Gawex

Wielu mieszkańców Szczecinka, szczególnie tych najmłodszych, ze zniecierpliwieniem czeka na zakończenie inwestycji jaką jest stworzenie centralnego placu zabaw. Obiekt powstaje na terenie parku miejskiego w okolicy ulicy Jasnej. Zakończenie prac planowane jest na 30 lipca br., co oznacza, że od pierwszych dni sierpnia będzie można korzystać z nowego placu zabaw nad Trzesieckiem.

Centralny plac zabaw w założeniu ma być miejscem, gdzie w bezpieczny i komfortowy sposób będą mogły bawić się dzieci. Ma on być wyposażony w sprzęt z najwyższej półki, czyli przede wszystkim w różnego rodzaju przeszkody, dwie trampoliny i konstrukcje gwarantujące dobrą zabawę dla najmłodszych. Całość zostanie ogrodzona, aby na terenie obiektu nie pojawiali się nieproszeni goście.

W miejscu, gdzie powstaje plac zabaw, wcześniej znajdowała się siłownia zewnętrzna. Jednak na potrzeby inwestycji została ona przeniesiona bliżej ulicy Jasnej - zamieniono zlokalizowany tam "stary" plac zabaw właśnie z siłownią. Sprzęty ze "starego" placu zabaw zostaną dołączone do nowej inwestycji.

Wykonawca inwestycji został wyłoniony w postępowaniu przetargowym, jest to firma z Koszalina. Cała inwestycja to wartość 331 tys. zł.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: