Szczecinecka wypożyczalnia rowerów cieszy się dużym zainteresowaniem

  • KW
  • 2018-07-11 08:51:47
Szczecinecka wypożyczalnia rowerów cieszy się dużym zainteresowaniem
  • Foto: TV Gawex

W ostatnich dniach czerwca rozpoczęła działanie Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Wówczas w użytkowanie mieszkańcom Szczecinka oraz turystom przekazano 22 stacje dokujące oraz 150 rowerów, w tym 5 tandemów. Jak się okazuje, po dwóch tygodniach funkcjonowania wypożyczalni, zainteresowanie tym rodzajem transportu jest bardzo duże.

W ciągu dwóch tygodni w systemie zarejestrowało się prawie 1000 osób. Do tej pory rowery wypożyczono już prawie 4 tysiące razy. Średni czas wypożyczeń to około 15 minut, w zależności od dnia. W ciągu 2 tygodni nasze przychody wyniosły około 18 tysięcy złotych, ale w tym jest wiele przychodów z opłat inicjalnych, czyli tej pierwszej opłaty. Można powiedzieć, że w większości jeżdżą kobiety, stanowią one 54%, a 46% rowerzystów to mężczyźni. Widzimy, że część naszych klientów jeździ do pracy. Jeżeli chodzi o rezerwację, to najwięcej wypożyczanych w ten sposób rowerów jest w okolicy dworca kolejowego - mówi Tomasz Merk, Prezes Komunikacji Miejskiej w Szczecinku.

Okazuje się również, że korzystanie z kart cieszy się dużym zainteresowaniem. Zastępują one konieczność używania telefonu komórkowego przy wypożyczaniu roweru. Przyjmujemy wpłaty do kasy i dziennie jest to ok. 300 zł z wpłat, w zależności od tego ile kto wpłaca na pierwsze konto. Często razem z tą opłatą klient życzy sobie wydania karty - dodaje nasz rozmówca.

Wśród pierwszych statystyk pojawia się też zużycie sprzętu. W tej chwili naprawiane są cztery rowery. Jeden jest ciężko uszkodzony, ale reszta ma typowe usterki, czyli zerwany łańcuch, zniszczone światełko. Takie rzeczy zdarzają się też na skutek wandalizmu - kończy Tomasz Merk.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: