43-latka na motorowerze z 2 promilami oraz tragiczny wypadek pod Szczecinkiem

  • KW
  • 2018-07-10 12:00:40
43-latka na motorowerze z 2 promilami oraz tragiczny wypadek pod Szczecinkiem
  • Foto: archiwum TV Gawex

Mimo ostrzeżeń policjantów, w każdym tygodniu na drogach powiatu szczecineckiego zatrzymywani są kierowcy prowadzący pojazdy pod wpływem alkoholu. W ostatnich siedmiu dniach ujawniono trzech takich nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.

Nietrzeźwą "rekordzistką" minionego tygodnia okazała się być 43-letnia mieszkanka Białego Boru, która została ujęta przez przypadkowe osoby. Świadkowie zareagowali od razu i powiadomili dyżurnego szczecineckiej Komendy Powiatowej Policji. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że 43-letnia kierująca motorowerem jechała główną ulicą Białego Boru. W pewnym momencie straciła panowanie nad swoim pojazdem i przewróciła się na jezdnię. Przejeżdżający zaraz po tym samochód zatrzymał się i wysiadły z niego dwie kobiety, które chciały pomóc leżącej na drodze osobie. Kierująca miała duże problemy, aby wstać i podnieść motorower. Było też czuć od niej alkohol - relacjonuje nam sierż. Ewa Żaglewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku i dodaje, że 43-latka chciała ponownie wsiąść na pojazd i odjechać, jednak nie dopuściły do tego dwie kobiety, które poinformowały policję. Okazało się potem, że kierująca jednośladem miała w organizmie 2 promile alkoholu. Za ten czyn odpowie teraz przed sądem.

W minioną niedzielę, 8 lipca, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy. Według wstępnych ustaleń, 52-letni kierujący samochodem marki Nissan jadąc w kierunku Szczecinka najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam otarł się o prawidłowo jadący pojazd marki Renault, a następnie uderzył czołowo w opla i zatrzymał się na skarpie. W wyniku zdarzenia do szpitali w Szczecinku i Koszalinie trafiło 5 osób. To pasażerowie z pojazdu marki Nissan oraz Opel. Niestety dwie kobiety w wieku 71 i 81 lat zmarły. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Komentarze (1)

Kolo 2018-07-11 09:47

Niektóre baby mają tyle samo w główce co faceci

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: