Program Społecznik. Zagłosujmy na inicjatywy z powiatu szczecineckiego

  • KW
  • 2018-07-09 13:57:59
Program Społecznik. Zagłosujmy na inicjatywy z powiatu szczecineckiego
  • Foto: Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego SA

W poniedziałek (09.07) w Szczecinku odbyło się spotkanie informacyjne w ramach Programu Społecznik 2018. Jednym z jego filarów jest innowacyjna forma budżetu obywatelskiego. W związku z tym do Szczecinka może trafić 70 tys. złotych na realizację inicjatyw obywatelskich. Natomiast nasz region może zasilić łącznie nawet 150 tys. złotych. To mieszkańcy wybiorą pomysł warty wsparcia - najlepsze projekty będą wyłonione w głosowaniu.

Program Społecznik 2018 jest realizowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, a finansowany przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Honorowym patronem projektu jest Marszałek Olgierd Geblewicz. Projekt jest realizowany w dwóch filarach. Mikrodotacje, których nabór już się zakończył i Inicjatywy Obywatelskie w ramach budżetu obywatelskiego. Każdy projekt może ubiegać się o 10 tys. złotych wsparcia - wyjaśnia Lidia Pieńkos z Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Najlepsza inicjatywa będzie wyłaniana w głosowaniu. To mieszkańcy wybiorą projekt warty wsparcia. Głosować można za pomocą strony internetowej: https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj. Wypełnienie formularza jest możliwe do 20 lipca 2018 roku do godziny 22:00. Trzeba mieć ukończone 16 lat i być mieszkańcem danego powiatu.

Komentarze (1)

Damian 2018-07-10 09:05

To już druga edycja tego programu, świetny pomysł marszałka Geblewicza!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: