Obradowali szczecineccy radni

  • KW
  • 2018-07-09 11:31:55
Obradowali szczecineccy radni
  • Foto: TV Gawex

Za nami kolejna sesja Rady Miasta Szczecinek. W poniedziałek, 9 lipca, w budynku Urzędu Miasta spotkali się szczecineccy radni, aby pochylić się nad 14 punktami dotyczącymi między innymi zmian w budżecie, planów zagospodarowania przestrzennego, a także statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Sesję zdominowały jednak pytania radnych.

Radni poniedziałkowe spotkanie rozpoczęli od przyjęcia protokołów z poprzednich sesji, a także od dokonania zmian w budżecie na rok 2018. Zaraz po tym zagłosowali nad Uchwałą w sprawie nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej oraz Uchwałą w sprawie zbycia nieruchomości stanowiących własność Miasta Szczecinek. Dalsza część obrad dotyczyła zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "28 Lutego III" w Szczecinku, a także miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Wiatraczna" w Szczecinku i przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu "Szczecińska".

W planie obrad zawarto również uchwałę dotyczącą statutu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczecinku. Wprowadzono w nim zmiany wynikające z uchwalenia w dniu 30 maja b.r. przez Radę Ministrów uchwały Nr 80, dotyczącej ustanowienia rządowego programu „Dobry start” i zadań z niej wynikających do zadań ośrodka, uaktualniono publikatory aktów prawnych przywoływanych w statucie. Ponadto doprecyzowano zapisy w zakresie zastępstwa, w przypadku nieobecności lub braku możliwości pełnienia obowiązków przez dyrektora, a także prowadzenia gospodarki finansowej.

Najwięcej czasu radni poświęcili na punkt nr 13 "Zapytania radnych". Dotyczyły one między innymi działalności szczecineckiego PGK i segregacji śmieci (pisaliśmy o tym w artykule: Nieprawidłowości przy segregacji śmieci w Szczecinku? Prezes PGK: ''Nie dzieje się u nas nic złego''), wjazdu na Cmentarz Komunalny w Szczecinku, powstającego Centralnego Placu Zabaw w parku oraz wakacji z SAPiKiem i Festiwalu Balonowego, który odbywał się nad Trzesieckiem w miniony weekend. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: