Turniej szachowy zakończony [WYNIKI]

• 2018-07-09 07:49:55

Zakończył się turniej szachowy z okazji Dni Szczecinka. Pierwsze miejsce zajął, zgodnie z oczekiwaniem, arcymistrz z Płocka Mirosław Garbarczyk, który zdobył 8 punktów (na 9 możliwych). Drugie miejsce zajął mistrz międzynarodowy Maciejewski Andrzej (7 punktów) z Nakła, trzecie miejsce zajął Starzyński Waldemar (6,5 pkt) z Bydgoszczy, czwarte miejsce Ostrowski Paweł z Taktyka Szczecinek (6pkt) i piąte miejsce Janczurewicz Michał Taktyk Szczecinek (6pkt).

W kategorii szkół podstawowych wygrał Kutkowski Marcel (4,5 pkt) z Bydgoszczy przed Derejczykiem Mateuszem (4pkt) ze Szczecina, trzecie miejsce zajął Galastyan Gevorg Taktyk Szczecinek (2pkt). W turnieju wzięło udział 32 zawodników z całej Polski, a nawet jeden zawodnik z Białorusi. W tak silnej obsadzie dobrze spisali się zawodnicy ze Szczecinka, którzy zajęli czołowe miejsca w turnieju, a dwóm zawodnikom - Pawłowi Ostrowskiemu i Dawidowi Skarbowskiemu udało się uzyskać remis z mistrzem międzynarodowym Maciejewskim Andrzejem. Sędzią turnieju był Henryk Lisiński.