Aqua spinning i akcesoria do pływania - szczecinecki basen z dofinansowaniem

  • KW
  • 2018-07-06 14:53:42
Aqua spinning i akcesoria do pływania - szczecinecki basen z dofinansowaniem
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki basen zakupi nowy sprzęt o wartości 40 tysięcy złotych. Dzisiaj (06.07) w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja, w trakcie której podpisana została umowa na dofinansowanie doposażenia obiektu w rowery do aqua spinningu.

Spółka Aqua-Tur po raz kolejny otrzymuje dofinansowanie na doposażenie obiektów sportowych w nowoczesny sprzęt. Tym razem jest to związane z inwestycją w rowery do aqua spinningu oraz akcesoria do nauki pływania. W związku z tym w piątek, w szczecineckim Urzędzie Miasta, zorganizowano konferencję, podczas której Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj oficjalnie podpisał dokumenty o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 50% kosztów całego sprzętu. To jest umowa na doposażenie basenu w sprzęt, który jest tam potrzebny, ale to też zawsze okazja, żeby pochwalić pana burmistrza i zauważyć, jak Szczecinek pięknie się rozwija na przestrzeni ostatnich lat. Muszę powiedzieć, że te pieniądze przywiezione do Szczecinka zawsze cieszą bardzo mocno, bo wiadomo, że nie zostaną zmarnowane. To pieniądze, do których pan burmistrz jeszcze dołoży swoje i pomnoży wielokrotnie, więc będzie z tego na pewno coś dobrego - mówił podczas konferencji Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Tomasz Sobieraj.

Całość inwestycji to koszt 40 tysięcy złotych. Łatwo policzyć, że dofinansowanie z samorządu województwa to 20 tysięcy złotych. Z góry chciałabym podziękować panu marszałkowi i panu burmistrzowi za okazane wsparcie. Jednocześnie cieszę się, że będziemy mogli uatrakcyjnić naszą ofertę i unowocześnić nasz obiekt. Otrzymane środki w większej części zamierzamy przeznaczyć na zakup stacjonarnych rowerów wodnych, by od września móc zacząć zajęcia aqua spinningu - poinformowała Beata Bracka, Prezes Zarządu Spółki Aqua-Tur w Szczecinku.

Aquaspinning to forma zajęć w wodzie, która cieszy się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Dzięki połączeniu aereobiku wodnego ze spinningiem, efekty ćwiczeń są jeszcze bardziej widoczne. Praca podczas tych zajęć jest bardzo intensywna, aczkolwiek zmęczenie ze względu na to, że są to zajęcia w wodzie jest mniej odczuwalne. Jest to również znakomita forma rehabilitacji dla osób po różnego rodzaju zabiegach, operacjach, głównie kończyn dolnych i bioder, ponieważ ciało praktycznie w całości zanurzone jest w wodzie. Wszystkiemu towarzyszy dynamiczna muzyka, która również motywuje do ćwiczeń, a zajęcia prowadzą specjalnie przeszkoleni instruktorzy - wyjaśnia Beata Bracka.

Łącznie na zakup rowerków spółka wyda 35 tysięcy złotych. Pozostałe 5 zostanie przeznaczone na mniejsze akcesoria. Część z tych środków zostanie również przeznaczona na zakup sprzętu do nauki pływania dla dzieci i młodzieży, głównie dla tych najmłodszych, którzy podczas zajęć oswajają się z wodą. Otrzymane środki na pewno wykorzystamy w pełni - zapewnia Prezes Zarządu Spółki Aqua-Tur.

Nowy sprzęt ma być zakupiony w trakcie wakacji, tak by od września mógł być wykorzystywany podczas zajęć odbywających się na szczecineckiej pływalni.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: