Będzie pamiątka po kolejnym Art Pikniku

  • KW
  • 2018-07-06 12:27:08
Będzie pamiątka po kolejnym Art Pikniku
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Art Piknik to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejskich. W tym roku, w dniach 20-21 lipca, odbędzie się już szósta edycja. Tradycją tej imprezy jest także powstanie muralu, który pozostaje swego rodzaju pamiątką. Przez dwie ostatnie edycje niestety nie udało się zebrać środków na wykonanie dzieła. W tym roku okazuje się, że mural powstanie.

Od dłuższego czasu mówiło się o powstaniu nowego muralu w Szczecinku. Zorganizowano zbiórkę w portalu zrzutka.pl, a także zgłoszono projekt do Programu Społecznik. Działania przyniosły efekt. Wczoraj zapadła decyzja, że mural powstaje. Udało się uzbierać kwotę, która jest zadowalająca i pozwala na jego wykonanie. Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli na moje wezwanie na portalu zrzutka.pl. Aż 74 osoby wpłaciły pieniądze na powstanie muralu, a aż 585 osób poparło działanie udostępniając zrzutkę - mówi nam Marcin Bocheński, Radny Rady Miasta Szczecinek. Ze zbiórki publicznej, udało nam się zebrać 5 tys. złotych. Złożyliśmy jako grupa nieformalna Art Piknik Team projekt w Programie Społecznik. Z Urzędu Marszałkowskiego dostaliśmy dofinansowanie w kwocie 10 tysięcy złotych - dodaje Rafał Staniszewski z Art Piknik Team. Jednak koszt całego przedsięwzięcia jest znacznie większy. Mimo to mural powstanie dzięki pomocy Urzędu Miasta Szczecinek i jednego z lokalnych przedsiębiorców, którzy zadeklarowali wsparcie finansowe. 

Pierwsze prace są już realizowane. W piątek (06.07) przy parkingu za szczecineckim ratuszem, na ścianie jednej z kamienic, rozłożono rusztowanie, natomiast w najbliższą środę rozpocznie się tworzenie muralu. Co będzie on przedstawiał? Koncepcja od początku była taka, żeby stworzyć swoistą galerię miejską. Są to wybrane obrazy polskiego malarstwa klasycznego. Myślę, że to nas wyróżni. Jesteśmy niedużym miastem i zwiększy się jego atrakcja turystyczna - zapewnia Rafał Staniszewski. Mural nawiązywał będzie do Szczecinka poprzez umieszczenie na nim charakterystycznych dla miasta symboli, takich jak herb czy wieża kościoła mariackiego.

Otwarcie muralu nastąpi na tegorocznym Art Pikniku, w sobotę 21 lipca.

Będzie pamiątka po kolejnym Art Pikniku
  • Foto: Art Piknik FB

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: