Dwa miesiące remontu w Śmiadowie. Kostka kamienna znika z krajobrazu

  • KW
  • 2018-07-05 15:26:08
Dwa miesiące remontu w Śmiadowie. Kostka kamienna znika z krajobrazu
  • Foto: TV Gawex

Trwa remont drogi w Śmiadowie. Nawierzchnia z kostki kamiennej jest usuwana, a w jej miejsce wylewana jest nawierzchnia bitumiczna. Droga krajowa nr 20 w rejonie Śmiadowa była ostatnim fragmentem szlakowym drogi krajowej w województwie zachodniopomorskim posiadającym nawierzchnię kamienną.

Prace związane z przebudową krajowej 20-tki na odcinku wzdłuż jeziora Śmiadowo i w samej miejscowości rozpoczęły się dwa miesiące temu. Fragment drogi o długości 1300 metrów zyskuje nową nawierzchnię asfaltową, kosztem starej kostki kamiennej. Kolejne prace są sukcesywnie prowadzone w samej miejscowości. Jest wykonywana kanalizacja deszczowa. Prace są prowadzone etapami, a jeżeli chodzi o odcinek poza miejscowością, to tam też jest podział na kilka etapów, po to żeby odcinki ruchu wahadłowego nie były tak bardzo długie - tłumaczy Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział w Szczecinie.

Brak właściwej nośności, pogarszający się komfort przejazdu, brak kanalizacji w miejscowości Śmiadowo oraz ograniczona przyczepność pojazdów na nawierzchni z kostki kamiennej spowodowały konieczność przebudowy tego odcinka. Prace w tym obszarze przebiegają płynnie, a w niektórych miejscach jest już kładziona warstwa bitumiczna. Na tym odcinku, na którym obecnie są prowadzone prace, jest już nowa nawierzchnia bitumiczna. Jak się zakończą na tym fragmencie, to wówczas wykonawca przystąpi do realizacji kolejnego fragmentu, ponieważ jest to zupełna przebudowa nawierzchni drogi. Ta kostka jest zdejmowana i wykonywana zupełnie nowa konstrukcja drogi, wszystkie pełne warstwy konstrukcyjne - dodaje nasz rozmówca.

W związku z przebudową obowiązuje objazd dla samochodów ciężarowych drogą przez Borne Sulinowo. Pojazdy osobowe mają możliwość przejazdu przez przebudowywany odcinek, ale należy się liczyć z utrudnieniami, które potrwają do listopada tego roku, kiedy to inwestycja ma się zakończyć.

Komentarze (1)

Ola 2018-07-06 06:29

Szkoda ze kierowcy z tych ciezarowych nic sobie z zakazu nie robia ,Nadal jezdza przeszkadzaja w pracy I niszcza to co juz zrobione a przez ten caly czas ani razu nie bylo tam policji co powinnismy mandaty wstawiac ,niezrozumiala sytuacja.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: