W sierpniu rozpocznie się II i III etap budowy skateplazy

  • KW
  • 2018-07-05 13:11:41
W sierpniu rozpocznie się II i III etap budowy skateplazy
  • Foto: TV Gawex

W zeszłym roku zakończono pierwszy etap budowy szczecineckiej skateplazy. Zgodnie z planami miała ona powstawać w trzech częściach. Fani jazdy na deskorolkach i rowerach z niecierpliwością czekają na kolejne elementy jej wyposażenia. Jak dobra wiadomość jest taka, że niebawem ruszą prace.

W tegorocznym budżecie miasta przeznaczono pieniądze na dokończenie inwestycji. W przetargu wyłoniony został już wykonawca, którym nadal będzie firma z Łagiewnik. Kiedy zatem ruszą prace? Myślę, że jeszcze w te wakacje, pod koniec sierpnia, budowlańcy powinni się na placu pojawić i rozpocząć wykonanie drugiego i trzeciego etapu. Na przełomie września i października, może początek listopada, wszystko będzie już oddane do użytku - wyjaśnia Szymon Bibik, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Teren skateparku powiększy się trzykrotnie. Planowane jest uprzątnięcie terenu wokół niego oraz rozstrzygnięto sprawę oświetlenia skateplazy. Aktualnie oświetlany jest pierwszy etap, za pomocą dwóch słupów, a docelowo ma być ich sześć.

Drugi i trzeci etap ma kosztować nieco ponad 600 tys. złotych. Jeżeli chodzi o umowę na drugi i trzeci etap parku jest to kwota około 596 tys. złotych. Oświetlenie, według oferty którą dostałem dosłownie wczoraj, to koszt ok. 37 tys. złotych - kończy nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: