Trwają prace przy budowie nowego wiaduktu na Bugno

  • KW
  • 2018-07-04 14:48:37
Trwają prace przy budowie nowego wiaduktu na Bugno
  • Foto: TV Gawex

Jak już wielokrotnie Państwa informowaliśmy, trwa budowa obwodnicy Szczecinka. Prace z tym związane powodują różnego rodzaju utrudnienia komunikacyjne w mieście, a jedno z nich dotyczy wiaduktu na Bugno, który w ubiegłym roku został zburzony.

W miejscu zburzonego wiaduktu, który prowadził na Bugno, powstaje już nowy obiekt, realizowany w ramach budowy obwodnicy Szczecinka. Prace w tym miejscu rozpoczęły się już w roku 2017. Toczą się prace budowlane, jest budowany wiadukt WD-1, który będzie większy od tego poprzedniego wiaduktu. Wówczas biegł on tylko nad linią kolejową, natomiast nowy wiadukt będzie zlokalizowany nad linią kolejową i dwoma jezdniami - mówi nam Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Przypomnijmy, od września 2017 roku wszyscy mieszkańcy Bugna, Trzcinna i Gałowa, a także pracownicy zakładów, które tam się znajdują, muszą poruszać się objazdem, który nie jest komfortowy. Wstępne informacje zakładały możliwość zakończenia tej części inwestycji jeszcze w 2018 roku, ale dzisiaj wszystko wskazuje na to, że będzie to jednak przyszły rok. Zakończenie wszystkich prac związanych z budową 12-kilometrowej obwodnicy miasta, wraz z całą infrastrukturą dodatkową, czyli wjazdami, zjazdami czy wiaduktami, planowane jest na kwiecień 2019 roku. Do tego czasu, wszyscy poruszający się w tych obszarach muszą być gotowi na różnego rodzaju utrudnienia i zmiany w komunikacji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: