Matura 2018 - znamy wyniki szczecineckich szkół

  • KW
  • 2018-07-04 13:58:10
Matura 2018 - znamy wyniki szczecineckich szkół
  • Foto: archiwum TV Gawex

3 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki z majowej sesji matury. Niestety, województwo zachodniopomorskie podobnie jak w latach ubiegłych wypadło nie za dobrze. Średnia krajowa zdawalność wynosi blisko 80%. W powiecie szczecineckim do matury przystąpiło 433 uczniów, z czego 331 zdało, 102 nie zdało i 81 ma prawo do poprawki.

Na ten dzień maturzyści wyczekiwali z niecierpliwością, ale też, co zrozumiałe, z pewnym niepokojem. We wtorek (03.07) dyrektorzy szkół mieli informację o wynikach egzaminu dojrzałości tegorocznych maturzystów.

W powiecie szczecineckim, jeżeli chodzi o szkoły publiczne, najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Tu maturę zdało 98 maturzystów ze 110 przystępujących. 12 z nich będzie mogło przystąpić do poprawki w sierpniu. Na drugim miejscu z wynikiem 84,97% znalazł się Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku.

Tytuł najlepszego technikum również obronili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku. Pozytywny wynik z egzaminu dojrzałości osiągnęło 27 uczniów. Jeden z nich będzie mógł podejść do sierpniowej poprawki.

Jeśli chodzi o szkoły niepubliczne w Szczecinku to tu sprawa przedstawia się bez większego zaskoczenia. Zarówno Liceum Ogólnokształcące STO, jak i Prywatne Liceum Ogólnokształcące przy ul. Klasztornej mogą pochwalić się 100% wynikiem zdawalności matur oraz wysokimi notami ponad średnią krajową z poszczególnych przedmiotów.

Niestety, jeśli chodzi o statystyki ogólnokrajowe to województwo zachodniopomorskie wypadło poniżej średniej krajowej - zdawalność to 76,80%. Średnia krajowa wyniosła 79,70%.

Poniżej przedstawiamy tabelę z wynikami maturalnymi szkół publicznych w powiecie szczecineckim.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: