Wyruszą na patrole nowym samochodem

  • KW
  • 2018-07-04 12:51:55
Wyruszą na patrole nowym samochodem
  • Foto: UM Świdwin

Straż Miejska w Świdwinie otrzymała pierwszy w swej historii samochód. Patrolowanie miasta będzie od tej pory znacznie łatwiejsze.

Brak samochodu od dawna już doskwierał świdwińskim strażnikom miejskim. Dotychczas poruszali się po mieście pieszo lub swoimi prywatnymi autami. Zakup nowej dacii duster rozwiązał ten problem. Auto pozwala docierać do trudno dostępnych terenów na obszarze miasta. Pomalowano je w srebrno - niebieskie barwy i wyposażono w nowoczesną, ledową lampę sygnałową dla pojazdów uprzywilejowanych. Znalazła się też na nim informacja o dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pojazd kosztował 78 tysięcy złotych, z czego WFOŚiGW zapłacił 38 tysięcy złotych. Drugie tyle dała Rada Miasta Świdwin. Istotnym elementem naszej pracy są działania związane z ochroną środowiska - mówi komendant Straży Miejskiej w Świdwinie, Krzysztof Dudek. Patrolujemy tereny leżące na obszarze „Natura 2000”, walczymy z dzikimi wysypiskami śmieci, spalaniem odpadów lub nielegalnym wywożeniem gruzu. Z tego powodu WFOŚiGW dofinansował zakup samochodu - dodaje.

3 lipca burmistrz Jan Owsiak przekazał komendantowi klucze od samochodu i życzył strażnikom miejskim bezpiecznego użytkowania oraz skuteczności w podejmowanych działaniach.

info: UM Świdwin

Wyruszą na patrole nowym samochodem
  • Foto: UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: