Pijani rowerzyści i zgubiona saszetka z dokumentami, która wróciła do właściciela

  • KW
  • 2018-07-02 12:53:14
Pijani rowerzyści i zgubiona saszetka z dokumentami, która wróciła do właściciela
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 25.06.2018 r. do 01.07.2018 r. strażnicy podjęli 106 interwencji w stosunku do 90 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 9 zdarzeń, z czego w 9 przypadkach interwencje podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 28.06.2018 r. około godz. 21:00 patrol SM będąc na ulicy Limanowskiego zauważył leżącego na trawniku mężczyznę. Został on dobudzony i oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Dodał, że spożywał wcześniej alkohol i postanowił się przespać. Od w/w czuć było silną woń alkoholu z ust i miał niewyraźną mowę. Został wylegitymowany, był wielokrotnie wcześniej karany przez Straż Miejską w Szczecinku. Ze względu na stan upojenia alkoholowego w porozumieniu z dyżurnym SM i na jego prośbę odwieziony został na adres zamieszkania.

W nocy 29.06.2018r.około godz. 0:25 strażnicy patrolując ul. Gdańską zauważyli rowerzystę poruszającego się chodnikiem w stronę ulicy Sikorskiego bez wymaganego przepisami oświetlenia. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i wylegitymowany. W trakcie legitymowania od mężczyzny wyczuwalna była ostra woń alkoholu, jego mowa była również bełkotliwa. Przyznał się, iż wcześniej wypił trzy piwa. Na miejsce poprzez dyżurnego Straży Miejskiej wezwano patrol policji, który poprowadził dalsze czynności.

W dniu 30.06.2018 r. około godz. 10:35 do dyżurnego SM wpłynęła informacja o znalezionej saszetce z dokumentami. Patrol został wysłany na ulicę Wyszyńskiego, gdzie odebrał saszetkę z dokumentami, między innymi z dowodem rejestracyjnym na pojazd marki Opel. Podczas patrolowania ulicy Jeziornej, na jednym z parkingów zauważyli pojazd marki Honda, którego numery rejestracyjny również zaczynały się EPI. Strażnicy zapytali kierowcy, czy zna właściciela pojazdu marki Opel i okazało się, że obaj kierowcy, wspólnie przyjechali do Szczecinka na uroczystość ślubną. Szczęśliwie mężczyzna odzyskał swoje dokumenty.

W nocy 01.07.2018 r. około godz. 2:20 patrol wylegitymował dwie osoby poruszające się chodnikiem, z czego jeden z rowerów nie posiadał wymaganego oświetlenia. W trakcie legitymowania młody mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe upierając się, że ma 18 lat. Dopiero po czasie podał prawdziwe dane i wtedy okazało się, że ma 16 lat. Młody człowiek przyznał się również, że pił alkohol dlatego podawał fałszywe dane. Nieletni został przekazany ojcu.

info: SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: