Niesprawny autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę zagraniczną

  • KW
  • 2018-07-02 09:54:10
Niesprawny autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę zagraniczną
  • Foto: archiwum TV Gawex

Kontrole autokarów wożących dzieci i młodzież na wycieczki są traktowane z pełną powagą. Od sprawdzenia kierowcy i stanu technicznego zależy życie i zdrowie uczestników wycieczki. Awarie mogą być przyczyną bardzo groźnych zdarzeń.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Drawsku Pomorskim podjęli kontrolę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę zagraniczną. Uszkodzony zbiornik zdyskwalifikował pojazd. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a przewoźnik będzie musiał dokonać niezbędnych napraw.

Pamiętajmy, ze przedsiębiorcy organizujący przewozy są zobowiązani do utrzymania właściwego stanu technicznego swoich pojazdów i zapewnienia kierowców. Ci ostatni muszą posiadać nie tylko wymagane uprawnienia i zezwolenia, ale też być w odpowiedniej kondycji psychofizycznej - zaznacza asp. szt. Maciej Zieliński z KPP w Drawsku Pomorskim i dodaje, że warto zgłaszać kontrole z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wyznaczeni policjanci dokonają wtedy dokładnego sprawdzenia i na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości. Uszkodzony pojazd jest zwyczajnie niebezpieczny. Wybierając się na wycieczkę liczymy przecież na relaks i wypoczynek, a nie na zbędne wrażenia i poważne problemy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: