O 55 km/h za szybko w terenie zabudowanym. 30-latek bez prawa jazdy

  • KW
  • 2018-07-01 12:46:46
O 55 km/h za szybko w terenie zabudowanym. 30-latek bez prawa jazdy
  • Foto: TV Gawex

Szczecineccy policjanci w minionym tygodniu zatrzymali do kontroli drogowej kolejną osobę, która zapomniała o obowiązujących przepisach drogowych i w terenie zabudowanym pędziła 105 km/h. Kierujący pożegnał się z uprawnieniami na trzy miesiące.

Policjanci zatrzymali w Marcelinie do kontroli drogowej 30 – letniego kierującego pojazdem osobowym marki Ford. Przeprowadzony przez mundurowych pomiar wskazał przekroczenie dozwolonej pięćdziesiątki o 55 km/h - informuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku. Zgodnie z przepisami 30 – latek stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Został ukarany mandatem karnym, a jego konto wzbogaciło się o punkty karne.

Trwa okres wakacyjny, dlatego policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: