51. sesja Rady Powiatu za nami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-06-29 15:19:42
51. sesja Rady Powiatu za nami
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj odbyła się 51. sesja Rady Powiatu. Porządek obrad zawierał 12 punktów, w tym kilka ważnych uchwał, dotyczących programu ochrony środowiska czy ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Szczecineckiego.

Kilka istotnych i ważnych uchwał, między innymi  uchwała o przyjęciu programu ochrony środowiska, ważna z perspektywą do 2023 roku, ale ja bym chciał się pochylić nad uchwałą dotyczącą tego co było związane z wieloletnim planem inwestycyjnym i zmianą do budżetu. Przypomnę, że jak było skwitowanie zarządu powiatu to zamknęliśmy ubiegły rok z nadwyżką w wysokości ponad 454 tys. zł. W tym planie, który został teraz przyjęty i zmianach do budżetu 420 tys. przeznaczyliśmy na podwyższenie kapitału spółki szpital w Szczecinku. Dzisiejsza uchwała uruchamia nam procedury związane z walnym zgromadzeniem i przekazaniem środków dla szczecineckiego szpitala. - mówi nam starosta Krzysztof Lis.

Środki przekazane szpitalowi mają przede wszystkim poprawić płynność finansową spółki. Ponadto z nadwyżki budżetowej powiat opłacił kilka mniejszych przedsięwzięć. Dla mnie osobiście ważnym też jest, że w ramach tej nadwyżki, 20 tys. przeznaczyliśmy na przygotowanie dokumentacji technicznej, na termomodernizację budynku posterunku policji w Bornem Sulinowie. Jesteśmy tam po pewnych rozmowach z komendą wojewódzką policji. Jest taka deklaracja, że jeżeli ta dokumentacja zostanie przygotowana, sfinansowana przez samorząd powiatowy, to w budżecie Komendy Wojewódzkiej Policji, w inwestycjach znajdą się pieniądze na modernizację tego budynku. To niezmiernie ważne. W związku z tym, że nie otrzymaliśmy środków finansowych od wojewody z tytułu remontu dróg, musieliśmy dokonać pewnych przesunięć związanych z zaoszczędzonymi pieniędzmi z tytułu realizacji ul.Trzesieckiej na rzecz ul. Koszalińskiej. - dodaje nasz rozmówca.

Oprócz zmian w planach inwestycyjnych radni podjęli uchwałę związaną z obniżeniem wynagrodzenia dla Starosty Szczecineckiego. To jest kompetencja rady powiatu. Z mocy ustawy, będąc radnym ja nie mogę uczestniczyć w tym, co jest związane z uchwałą w sprawie mojego uposażenia, kiedy ono jest podejmowane. Od zawsze kiedy tego typu uchwały są, ja wychodzę z obrad sesji, żeby radni mieli swobodę co do dyskusji i nigdy tego nie komentowałem i też dzisiaj tego nie będę komentował. - kończy starosta

Ostatecznie radni odrzucili uchwałę obniżającą wypłatę starosty. Sesja zakończyła się krótkim wystąpieniem dyrektora powiatowego zarządu dróg Włodzimierza Fila, który przedstawił aktualną sytuacje związaną z budową obwodnicy miasta. Cała sesja zakończyła się około godziny 13.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: