Kolejne środki na program rehabilitacji seniorów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-06-29 12:53:15
Kolejne środki na program rehabilitacji seniorów
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (28.06), w szczecineckim ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca programu rehabilitacji dla seniorów. Okazuje się, że cieszy się on sporym zainteresowaniem, dlatego też burmistrz miasta Jerzy Hardie - Douglas, postanowił wyasygnować kolejną transzę na jego kontynuację.

Szczecinecki ratusz pod koniec ubiegłego roku rozpoczął realizację programu prozdrowotnego pod nazwą „Rehabilitacja seniorów – mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2020”. Okazuje się, ze zainteresowanie tym programem było spore. Środki przeznaczone na jego realizację wyczerpały się już po pierwszym półroczu. W związku z tym burmistrz miasta, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców, zaproponował przekazanie dodatkowych pieniędzy na kontynuację programu jeszcze w tym roku. Decyzją rady miasta zostało przekazane dodatkowe 100 tys. złotych na kontynuację programu od lipca do końca 2018 roku - mówi Renata Rak radna Rady Miasta Szczecinek. Szczecinecki program "Rehabilitacja Seniorów" będzie realizowany przez 3 lata. Pierwszy rok jest rokiem pilotażowym mającym za zadanie przede wszystkim zweryfikowanie potrzeb mieszkańców korzystających z tych zabiegów, a także sprawdzenie jakie są możliwości realizacji tego programu.

W zeszłym tygodniu w poniedziałek został rozstrzygnięty konkurs ofert na ten program. Wpłynęły dwie oferty. Jedna z nich została odrzucona z przyczyn merytorycznych i formalnych. Druga oferta, ta która została przyjęta to Reha Medica przy ulicy Kościuszki. Ten podmiot, od lipca, będzie realizował rehabilitację seniorów w Szczecinku - wyjaśnia Małgorzata Bała wiceprzewodnicząca Rady Miasta Szczecinek.

Warunki skorzystania z tego programu są następujące: Jeżeli otrzymacie państwo skierowanie to pamiętajcie, że w tym roku, czyli do grudnia, musicie się zgłosić z tym skierowaniem do podmiotu Reha Medica, który mieści się przy ul.Kościuszki 57. Aby tam skorzystać z zabiegów, musicie się państwo udać do lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Tym lekarzem może być ortopeda, traumatolog lub lekarz specjalista do spraw rehabilitacji. Warunkiem otrzymania takiego skierowania jest ukończony 65 rok życia, trzeba być mieszkańcem Szczecinka, w ostatnim półroczu nie mieć zaplanowanych i wykonanych zabiegów przez Narodowy Fundusz Zdrowia, oraz pacjent nie może być zarejestrowany na te zabiegi w najbliższym miesiącu. Jeżeli państwo spełnicie te wszystkie kryteria, wtedy należy udać się do swojego lekarza. Tam otrzymacie skierowanie. I wtedy można rozpocząć zabiegi rehabilitacyjne w Reha Medica - tłumaczy Grażyna Kuszmar radna Rady Miasta Szczecinek.

Cykl to jest 10 dni po 3 zabiegi czyli łącznie można skorzystać z 30 zabiegów, które w całością są refundowane przez Urząd Miasta Szczecinek.
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: