Święto ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-06-29 09:55:31
Święto ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
  • Foto: TV Gawex

Niedawno rozpoczął się sezon wakacyjny, jednak oni nie odpoczywają, lecz ciężko pracują. Tysiące ochotników stoi na straży naszego bezpieczeństwa podczas pobytu nad akwenami. Nadszedł czas, aby im podziękować. 29 czerwca obchodzimy Dzień Ratowników WOPR (Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Wraz z nadejściem wakacyjnej aury coraz częściej szukamy wodnych rozrywek, które w połączeniu z brakiem odpowiedzialności mogą zakończyć się tragicznie. Dzięki działalności ratowników odsetek utonięć jest o wiele niższy. To właśnie oni czuwają nad naszym bezpieczeństwem podczas letnich kąpieli. Nie raz ratują życie tym, którzy za bardzo zaufają wodzie. Dziś, 29 czerwca jest doskonała okazja do tego aby podziękować im za pracę i oddanie służbie bowiem obchodzą oni swoje święto.

Dzień Ratownika został ustalony w 1927 roku przez Komisję Ratownictwa, działającą przy Polskim Związku Pływackim. Celem ustanowienia tego dnia była popularyzacja idei ratownictwa wodnego. Data ta również nie jest przypadkowa. Tego dnia w Kościele Katolickim uroczyście obchodzi Dzień Świętego Piotra, który jest patronem m.in. WOPR-u. 

A już 4 lipca (środa) zapraszamy na  wakacyjny program w  telewizji Gawex.  "Letnie rozmowy" to format, w którym poruszamy rozmaite tematy w letniej odsłonie. W pierwszym odcinku porozmawiamy o bezpieczeństwie nad wodą. Gościem programu będzie Wojciech Reperowicz - szef szczecineckiego WOPR.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: