Oficjalne otwarcie szczecineckiej wypożyczalni rowerów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2018-06-29 13:37:39
Oficjalne otwarcie szczecineckiej wypożyczalni rowerów
  • Foto: TV Gawex

Od kilku dni możemy zauważyć sunące po drogach naszego miasta nowe, białe rowery opatrzone znakiem Komunikacji Miejskiej. Już od poniedziałku, 25-go czerwca swoje funkcjonowanie rozpoczęła Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie nowego systemu.

Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich oficjalnie rozpoczęła swoje funkcjonowanie w naszym mieście. Dziś przed południem, na symboliczną przejażdżkę wybrali się włodarze naszego miasta burmistrz Jerzy Hardie- Douglas, jego zastępca Daniel Rak, a także prezes Komunikacji Miejskiej Tomasz Merk oraz wykonawcy tego zadania. Dzisiaj tak oficjalnie otwieramy szczecinecką wypożyczalnię rowerów do dyspozycji mieszkańców zostaje przekazanych 150 rowerów, 22 stacje dokujące, system, który już funkcjonuje od kilku dni. Już ponad 400 mieszkańców zalogowało się w systemie, a rowery były wypożyczone ponad 820 razy. To jak na start to bardzo dobre wyniki. Mam nadzieję, że to właśnie za pośrednictwem Państwa mediów będziemy mogli szerzej przedstawić możliwości wykorzystania i wypożyczania tego roweru - mówi zastępca burmistrza Szczecinka Daniel Rak.

Rowery wyposażone zostały w trzy przerzutki, koszyk, w który można włożyć mały bagaż, dzwonek czy odpowiednie oświetlenie. Waży on około 15 kilogramów i każdy z nich jest w kolorze białym. Jak zapewnia wykonawca systemu, sposób wypożyczania rowerów jest bardzo prosty. Polega na rejestracji poprzez aplikację lub stronę www oraz wpłacie opłaty inicjalnej w wysokości 19 złotych. Następnie wypożyczanie będzie odbywało się na zasadzie wpisywania numeru telefonu oraz PINu przy stacji dokującej. Maksymalny czas wypożyczenia jednośladu to 12 godzin.

Trzy schematy będą tutaj obowiązywały. Jeden to korzystanie ze strony www.rowery.szczecinek.pl, pobieramy aplikacje na komórkę. Później korzystając z drugiej zakładki możemy z QR kodu za pomocą aparatu zeskanować kod, który znajduje się na każdym z tylnych błotników i wówczas taki rower po kilku sekundach już jest do dyspozycji mieszkańca. Inny sposób dla osób, które nie chcą korzystać z komórek, zapraszamy do komunikacji miejskiej na ul.Cieślaka. Tam zostanie udzielony instruktarz, gdzie można też stworzyć swoje własne konto. Tam też będzie można  wydrukować swoją własną kartę i dzięki niej korzystać z systemu rowerowego. Trzeci sposób to utworzenie własnego konta. Przelewamy środki. Każde z tych kont to 19 zł. Korzystając z tablic z instrukcją obsługi, które są na 22 stacjach dokujących można wypożyczyć rower. Przy ul.Cieślaka będzie można skorzystać z usług pracowników, którzy poinstruują, jak wypożyczyć po raz pierwszy rower - tłumaczy zastępca burmistrza Daniel Rak - Pierwsze 20 minut jest to wypożyczenie nieodpłatne, każda pierwsza godzina to 50gr, każda następna 1 zł, druga godzina będzie kosztowała 2 zł - dodaje.

Na jedną kartą bądź za pośrednictwem jednego loginu można wypożyczyć do 4 rowerów, z tymże wówczas konto powinno być zasilone większą ilością środków, gdyż na jeden rower minimalna kwota wynosi 10 zł. Komunikacja Miejska w Szczecinku na ten cel otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.


 

Komentarze (2)

pp. 2018-06-30 12:31

Rowery OK !! ale deble rowerzyści to inna bajka .

do P.P. 2018-07-01 12:31

Nie widzę żadnych debli, same single!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: