Wiesław Suchowiejko kandydatem na burmistrza Szczecinka [WIDEO]

  • KW
  • 2018-06-27 15:04:58
Wiesław Suchowiejko kandydatem na burmistrza Szczecinka [WIDEO]
  • Foto: TV Gawex

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy. Wprawdzie kampania wyborcza na dobre rozpocznie się dopiero we wrześniu, jednak niektóre partie, komitety i stowarzyszenia już teraz zapoznają mieszkańców ze swoimi kandydatami i programami. Dziś (27.06) poznaliśmy kandydata na fotel burmistrza Szczecinka, który będzie startować z ramienia Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego.

W środę (27.06) o godzinie 14:30 w budynku Szkoły Muzycznej odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął Prezes Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego Krzysztof Lis, Wiesław Suchowiejko - kandydat stowarzyszenia na stanowisko burmistrza Szczecinka oraz Remigiusz Grochowski i Karolina Filowiat - kandydaci stowarzyszenia do Rady Miasta Szczecinek z okręgów numer 4 i 1. Jak podkreślił Prezes Krzysztof Lis, na listach do rady miasta i powiatu znajdą się osoby z różnych ugrupowań politycznych. Nie musi być tak, że jest tylko Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska i następuje zderzenie. My mówimy do mieszkańców Szczecinka, że macie Państwo możliwość wyboru, demokracja polega na tym, że im większa jest ilość kandydatów, tym ich poglądy się ścierają, a wyborcy mają wybór - powiedział Krzysztof Lis i dodał, że z ramienia Porozumienia Samorządowego do Miasta Szczecinek będą kandydować osoby, które również są w Platformie Obywatelskiej i są radnymi Platformy Obywatelskiej tej kadencji.

Na dzisiejszej konferencji przedstawiciele stowarzyszenia przedstawili także swój program wyborczy. Najważniejsze punkty, które zostały zaprezentowane to zmiana stylu rządzenia, otwarcie się na programy rządowe takie jak np. Mieszkanie Plus, polityka senioralna, tworzenie for porozumienia i wzajemnych kontaktów, tak jak rada seniorów, młodzieży czy przedsiębiorców. Poruszono także bardzo ważną kwestię wprowadzenia budżetu obywatelskiego. Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono (...). Mam przygotowanie do sprawowania tej funkcji, tyle lat pracy w samorządzie na różnych szczeblach, stanowiskach i komisjach, także praca w parlamencie naszego kraju i życie zawodowe sprawiają, że mogę myśleć o sobie jako o kimś, kto mógłby ubiegać się o to stanowisko - mówił Wiesław Suchowiejko podczas dzisiejszej konferencji. Nie tylko przekonywać to swoich wizji czy też je narzucać, ale prowadzić dialog, słuchać, pytać, umieć rozmawiać, a później wspólnie z mieszkańcami i dla mieszkańców czynić - to jest ten cel i misja, tak chciałbym działać - dodał.

Więcej na temat kulisów współpracy Wiesława Suchowiejki z Porozumieniem Samorządowym, planów oraz poparcia różnych partii usłyszą Państwo w dzisiejszym (27.06) programie TV Gawex Gość Dnia. Zapraszamy do oglądania!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (4)

ola 2018-06-28 07:56

Na pewno nie jest moim kandydatem na burmistrza. Nie ufam "politykom", którzy zmieniają opcję jak widzą w tym lepszy interes.

Karol 2018-06-28 23:22

Uwaga !!! Uwaga !! Król Wiesław I nadchodzi

Ala 2018-06-28 23:44

Pisowcy do boju !!!

Mira 2018-06-29 10:27

Jego magnificencja nadchodzi

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: