Stadion lekkoatletyczny na Świątkach od 1 lipca rozpocznie funkcjonowanie

  • KW
  • 2018-06-28 09:42:31
Stadion lekkoatletyczny na Świątkach od 1 lipca rozpocznie funkcjonowanie
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Stadion lekkoatletyczny zlokalizowany na Świątkach jest już gotowy. Po długim czasie budowy i kilku problemach mieszkańcy Szczecinka mogą go podziwiać w pełnej okazałości. Jednak do tej pory nie odbyło się jego oficjalne otwarcie, choć takowe planowano. Pojawia się więc pytanie, co teraz będzie się działo z tym obiektem sportowym i kto będzie nim zarządzał?

Proces związany z przygotowaniem końcowym stadionu, z uzyskaniem certyfikatu i usunięciem wielu usterek, wyposażeniem i doposażeniem, trochę trwał. Planowaliśmy uroczyste otwarcie stadionu, wstępny termin był na 15 czerwca, z tym, że ja chciałem aby w tym otwarciu uczestniczył Minister Sportu Pan Witold Bańka chociażby z tego względu, że Ministerstwo Sportu jest instytucją, która znacząco dofinansowała to przedsięwzięcie, bo to cztery miliony złotych. Niemniej jednak możliwość uczestniczenia Pana Ministra była ograniczona. Pierwszy termin nam nie wyszedł, później zaproponowaliśmy ewentualnie jakiś inny termin, ale chcieliśmy to zrobić jeszcze z udziałem dzieci i młodzieży w roku szkolnym. Nie było to możliwe - wyjaśnia Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis.

Stadion jest już gotowy i oczekuje na pierwszych sportowców. I tylko brak oficjalnego otwarcia hamuje napływ użytkowników. Kiedy zatem, długo wyczekiwany obiekt sportowy, stanie się dla nich dostępny? Ważne, że jeżeli ten stadion jest zakończony dzisiaj, to nie możemy czekać na uroczyste otwarcie i zamknąć go na kłódkę. W związku z tym chcemy, aby już od 1 lipca zaczął funkcjonować, był udostępniony tym wszystkim, którzy liczą na możliwość korzystania z niego. Chcemy na okres lipiec i sierpień udostępnić stadion dla zawodników, dla klubów bez jakichkolwiek odpłatności. Chcemy też zobaczyć jak to będzie funkcjonować, jakie są oczekiwania klubów, co można pogodzić, co jest trudniejsze, jak przyjąć odpowiednie formy wykorzystania tego stadionu, zarówno w godzinach popołudniowych, jak i przedpołudniowych - dodaje nasz rozmówca.

Obiektem wielu dyskusji stała się kwesta zarządzania stadionem lekkoatletycznym. Kto powinien podjąć się tego zadania, aby nie powstawały utrudnienia związane z korzystaniem z niego. Starosta nie ukrywa, że chce na razie przetestować przez dwa miesiące to, jak będzie funkcjonował stadion przy Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica. Od września zmienia się dyrekcja, w związku z tym istotny jest fakt, czy nowy dyrektor ma wizję i swoje spostrzeżenia, dotyczące możliwości pogodzenia funkcjonowania stadionu i szkoły. Dzisiaj jednak idziemy już w tym kierunku, że stadion będzie pod egidą Zakładu Obsługi Nieruchomości, od 1 września tego roku. Wtedy będzie on w ten sposób dysponowany, aby wszyscy mogli z niego korzystać, wszystkie szkoły, a nie tylko Zespół Szkół nr 6 - kończy Krzysztof Lis.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: