85-letni weteran pływania Zbigniew Ludwiczak z kolejnymi i ostatnimi medalami

  • KW
  • 2018-06-27 11:27:22
85-letni weteran pływania Zbigniew Ludwiczak z kolejnymi i ostatnimi medalami
  • Foto: TV Gawex

Zbigniew Ludwiczak z kolejnym sukcesem na swoim koncie. 85-letni sportowiec ze Szczecinka, po 2 latach przerwy, wziął udział w zawodach pływackich rangi Mistrzostw Polski, które odbyły się w Poznaniu. Reprezentant klubu Masters Szczecinek przywiózł z nich aż 5 złotych medali.

Weteran pływania, Zbigniew Ludwiczak, to sportowiec doskonale znany mieszkańcom Szczecinka i nie tylko. 85-letni pływak już 2 lata temu zapowiadał zakończenie swojej kariery, ale jak się okazało, nie wytrzymał na sportowej emeryturze. W miniony weekend członek szczecineckich Mastersów wystartował w Mistrzostwach Polski w Poznaniu. Dla sprawdzenia jak wygląda moja forma w pływaniu zdecydowałem, że pojadę. Wiedziałem też, że mogę zawalczyć jak równy z równym - mówi nam Zbigniew Ludwiczak. Zawody, w których wystartował szczecinecki pływak odbyły się w weekend 22-24 czerwca i nosiły nazwę Otwarte Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu kategorii Masters.

Dla Zbigniewa Ludwiczaka były to już 16 Mistrzostwa Polski. W Poznaniu zawodnik ze Szczecinka zgłosił się do wszystkich 8 konkurencji i w każdej zdobył medal. Łącznie przywiózł nad Trzesiecko 5 złotych medali oraz 3 srebrne.

Tymi zawodami weteran pływania ze Szczecinka definitywnie zakończył karierę sportową. Trudno jest pogodzić się z tym (...) ale tymi zawodami kończę karierę sportową - zapewnił Z. Ludwiczak w rozmowie z naszą redakcją.

85-letni weteran pływania Zbigniew Ludwiczak z kolejnymi i ostatnimi medalami

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: