Drogowcy kładą asfalt na obwodnicy Szczecinka

  • KW
  • 2018-06-26 14:38:01
Drogowcy kładą asfalt na obwodnicy Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Postępy prac przy budowie obwodnicy Szczecinka widać gołym okiem. Na 12-kilometrowej trasie trwają intensywne prace, dzięki którym za kilkanaście miesięcy będziemy mogli poruszać się nowoczesną, dwupasmową drogą.

Minął już ponad rok od rozpoczęcia budowy obwodnicy Szczecinka. Prace na kilkunastokilometrowym odcinku cały czas posuwają się do przodu, co widać, kiedy przejeżdża się w okolicach placu budowy. Od kilku dni drogowcy rozpoczęli już nawet kłaść nawierzchnię asfaltową. Zostały wykonane pierwsze fragmenty podbudowy bitumicznej z betonu asfaltowego (...). Wykonano asfalt na odcinku próbnym, aby potwierdzić prawidłowość z recepturą mas mineralno-bitumicznych. Kolejnym etapem będą roboty związane z wykonywaniem warstw bitumicznych, a konstrukcja jezdni składa się z kilku takich warstw aż do tej ścieralnej - informuje nas Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

Równolegle trwają też inne prace, które dotyczą przygotowywania gruntów, a także budowania elementów inżynierskich, mostów czy wiaduktów. Wszystkie obiekty są w realizacji, w przypadku dwóch wiaduktów wykonano już ustrój nośny, trwają prace ziemne oraz te związane z przebudową kolizji - dodaje nasz rozmówca. Wstępnie zakończenie prac zostało zaplanowane na kwiecień 2019 roku, jednak już teraz wiadomo, że termin ten może się nieco opóźnić.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: