IX Międzynarodowy Festiwal Balonowy już 6-8 lipca [PLAN WYDARZENIA]

  • KW
  • 2018-06-26 11:20:47
IX Międzynarodowy Festiwal Balonowy już 6-8 lipca [PLAN WYDARZENIA]
  • Foto: archiwum TV Gawex

Już za kilka dni Szczecinek ponownie ugości załogi balonowe z całej Europy oraz ze świata. W dniach 6-8 lipca nad Trzesieckiem odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Balonowy. To już dziewiąta edycja imprezy, która jest niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności.

Szczecinek stał się jedynym miejscem w Polsce, w którym publiczność może bezpośrednio uczestniczyć i podziwiać starty ponad 50 balonów jednocześnie. Natomiast bogaty program imprezy pozwala poznać sport balonowy od najpiękniejszej strony - zapewniają organizatorzy wydarzenia.

Tegoroczna impreza balonowa rozpocznie się w piątek, 6 lipca, o godzinie 18 na terenach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Odbędzie się tam I start balonów i konkurencja "Pogoń za lisem". Dzień później, w sobotę, drugi start zaplanowano na godzinę 18:00. O godzinie 22:00 rozpocznie się Nocna Gala Balonów, czyli stały punkt programu. Od 2004 roku, kiedy to balony po raz pierwszy zagościły w Szczecinku, Nocna Gala Balonów jest nieodłącznym elementem festiwalu. Na początku gromadziła garstkę ludzi, którzy nie do końca przekonani byli czy warto zobaczyć świecące w rytm muzyki balony. Obecnie gala przyciąga tysiące widzów - publiczność zwiększa się z roku na rok, a przedstawienie nabiera coraz bardziej artystycznego charakteru.

Zakończenie festiwalu zaplanowano na niedzielę, 8 lipca. Tym razem z samego rana, bo o 5:30, balony wezmą udział w trzecim starcie, a o godzinie 18:00 rozegrana zostanie konkurencja "Splash or grab" na jeziorze Trzesiecko, która zakończy tegoroczny Festiwal Balonowy w Szczecinku. Poniżej prezentujemy oficjalny plakat wydarzenia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: