Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich już działa

  • KW
  • 2018-06-25 14:43:13
Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich już działa
  • Foto: TV Gawex

22 stacje dokujące oraz 150 rowerów, w tym 5 tandemów przekazano w użytkowanie mieszkańcom Szczecinka oraz turystom. Od poniedziałku (25.06) rozpoczęła działanie Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich. Stacje umieszczone są przy przystankach Komunikacji Miejskiej. Po wyjściu z autobusu każdy będzie mógł wsiąść na rower i jechać dalej, bez czekania. Takie rozwiązanie sprawia, że mieszkańcy jeszcze wygodniej mogą korzystać z transportu publicznego bez potrzeby poruszania się własnym samochodem.

Rowery wyposażone zostały w trzy przerzutki, koszyk, w który można włożyć mały bagaż, dzwonek czy odpowiednie oświetlenie. Waży on około 15 kilogramów i każdy z nich jest w kolorze białym. Jak zapewnia wykonawca systemu, sposób wypożyczania rowerów jest bardzo prosty. Polega na rejestracji poprzez aplikację lub stronę www oraz wpłacie opłaty inicjalnej w wysokości 19 złotych. Następnie wypożyczanie będzie odbywało się na zasadzie wpisywania numeru telefonu oraz PINu przy stacji dokującej. Maksymalny czas wypożyczenia jednośladu to 12 godzin.

Przypomnijmy, wartość całej inwestycji to 1 132 943,35 zł brutto. Komunikacja Miejska w Szczecinku na ten cel otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: