84 interwencje w stosunku do 53 osób - tygodniowy raport Straży Miejskiej w Szczecinku

  • KW
  • 2018-06-25 13:36:52
84 interwencje w stosunku do 53 osób - tygodniowy raport Straży Miejskiej w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 18.06.2018 r. do 24.06.2018 r. strażnicy podjęli 84 interwencji w stosunku do 53 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 16 zdarzeń, z czego w 15 przypadkach interwencje podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 18.06.2018 r. około godz. 07:40 z polecenia dyżurnego straży miejskiej patrol udał się na ul. Wyszyńskiego, gdzie operator monitoringu wizyjnego ujawnił mężczyznę spożywającego alkohol. Na miejscu strażnicy zastali wskazanego wcześniej mężczyznę, który nie przyznawał się do spożywania alkoholu w tym miejscu. Mężczyzna został wylegitymowany. Dzięki zapisowi monitoringu, na mężczyznę zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

W dniu 18.06.2018 około godz. 15:15 z polecenia dyżurnego straży miejskiej strażnicy udali się na ulicę Armii Krajowej, gdzie lokatorzy zgłosili nieporządek w pomieszczeniach piwnicznych budynku oraz fakt, że w tym miejscu zbiera się młodzież, która spożywa alkohol, zaśmieca pomieszczenia oraz zanieczyszcza piwnicę różnymi odpadami. Na miejscu patrol potwierdził, że w piwnicy znajdowała się duża ilość niedopałków papierosów oraz śmieci. Powiadomiono o powyższym zarządcę budynku, a patrole SM częściej będą kontrolowały to miejsce.

W dniu 18.06.2018r. około godz. 19:50 strażnicy w trakcie patrolowania ulicy Klasztornej zauważyli rowerzystę, który jechał ulicą Warcisława IV w miejscu, w którym obowiązuje zakaz ruchu rowerów. Mężczyzna poruszał się jezdnią pomimo obowiązku korzystania ze ścieżki rowerowej. Strażnicy udali się za rowerzystą, aby go zatrzymać, jednak nie reagował na wydawane polecenia i jechał dalej. Zatrzymał się dopiero po dłuższym czasie. Podczas legitymowania z ust mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, miał bełkotliwą mowę. Mężczyzna przyznał, że chwilę przed wyjazdem spożywał alkohol. W związku z powyższym na miejsce za pośrednictwem dyżurnego SM wezwano patrol policji. Dalsze czynności wobec rowerzysty prowadzą funkcjonariusze z KPP Szczecinek.

W dniu 22.06.2018 r. o godz. 21:25 na ulicy Rzecznej patrol SM interweniował w stosunku do dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol w miejscu zabronionym objętym zakazem. Obaj panowie zostali ukarani mandatami karnymi.

info: Straż Miejska Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: