Obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza oraz sprzedaż napojów alkoholowych

  • KW
  • 2018-06-25 10:01:04
Obniżenie wynagrodzenia dla burmistrza oraz sprzedaż napojów alkoholowych
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim ratuszu odbyła się dziś (25.06) nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Radni spotkali się w sali posiedzeń, by podjąć uchwały związane z ustaleniem wysokości wynagrodzenia dla burmistrza oraz określeniem zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Początkowo w porządku poniedziałkowych obrad zapisano 3 punkty wraz zakończeniem i rozpoczęciem sesji. Jednak tuż po rozpoczęciu Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek Katarzyna Dudź zawnioskowała o wprowadzenie kolejnego puntu dotyczącego ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Miasta Szczecinek. Punkt ten związany jest z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 roku, które przewiduje obniżenie wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku stażowego i specjalnego dla pracowników samorządowych - wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów miast. W efekcie tej regulacji pensja burmistrza Szczecinka zostanie obniżona o 1680 zł. Podczas głosowania radni byli przeciwni przyjęcia uchwały - 15 głosów było za jej odrzuceniem i 3 głosy wstrzymujące. Mimo wszystko rozporządzenie zacznie obowiązywać od 1 lipca br., a burmistrz będzie zarabiał mniej. 

Drugi punkt, nad którym pochylili się szczecineccy radni, to określenie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Tego typu uchwała została już przyjęta w maju br., jednak nadzór wojewody zakwestionował pewne rozwiązania, które w uchwale zostały zaproponowane. Radni po przeanalizowaniu stwierdzili, że mogą bez problemu dostosować się do wskazań wojewody, dlatego dziś zmiany zostały jednogłośnie przyjęte. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: