Rondo WOŚP w Szczecinku. Wstęgę przeciął Jurek Owsiak

  • KW
  • 2018-06-22 14:34:06
Rondo WOŚP w Szczecinku. Wstęgę przeciął Jurek Owsiak
  • Foto: TV Gawex

Kolejne rondo w Szczecinku otrzymało swojego patrona. Tym razem chodzi o skrzyżowanie ulicy Trzesieckiej z drogą wojewódzką numer 172, czyli tak zwaną małą obwodnicą. Rondo od teraz nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w dzisiejszej (22.06) uroczystości wziął udział Jerzy Owsiak, szef WOŚP.

29 marca podczas sesji Rady Miasta Szczecinek radni podjęli uchwałę związaną z nazwami dla 7 rond zlokalizowanych na terenie miasta, które nie miały dotychczas swoich patronów. Jedno ze skrzyżowań zyskało wówczas imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek z tego powodu Szczecinek odwiedził kierujący WOŚPem od samego początku, Jurek Owsiak.

Z okazji jego przyjazdu nad Trzesiecko najpierw zorganizowano konferencję prasową w budynku ratusza. W spotkaniu oprócz Burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa i Jerzego Owsiaka, udział wzięła również Grażyna Żyłka, koordynator oddziału pediatrycznego w szczecineckim szpitalu. Miało to oczywiście związek z tym, iż działalność WOŚPu realnie przekłada się na rozwój również i tego oddziału. Jak podkreślał Owsiak, fundacja stara się wspierać nie tylko największe szpitale, ale również te w mniejszych miejscowościach, gdzie zapotrzebowanie na sprzęt często jest większe.

Druga część spotkania z Jurkiem Owsiakiem to nadanie imienia WOŚP rondu przy ulicy Trzesieckiej, co miało być swego rodzaju podziękowaniem za aktywne działania fundacji. Po spotkaniu z mediami wszyscy udali się właśnie na rondo, gdzie gość uroczyście przeciął wstęgę.

Relacja z wizyty Jurka Owsiaka w Szczecinku w dzisiejszym (22.06) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: